מכבי האש הגיעו בלילה לבניין פיצוץ הגז - אך לא איתרו דבר

סמוך לשעה 2:00 הוקפצו לבניין ברחוב הרצל בתל אביב צוותי מכבי אש עקב קריאה על ריח גז חריף, אולם כשהגיעו - לא הריחו או איתרו דבר. גם הדייר שהזעיק אותם, לדבריהם, אמר שהריח נעלם. אבל כעבור תשע שעות אירע פיצוץ הגז שממנו נפצעה קשה אישה בת 30

זירת האירוע, הבוקר (חדשות 2)

גם הערב (א') עוד לא ברור כיצד התרחש פיצוץ בלון הגז הבוקר בבניין ברחוב הרצל בתל אביב, ממנו נפצעה אישה באורח קשה ועוד שניים במצב בינוני וקל. עם זאת, מתברר שמכבי האש שקיבלו קריאה באמצע הלילה על ריח חריף של גז אכן הגיעו למקום - ולא איתרו דבר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הכבאים שהוקפצו, הגיעו לבניין בשעה 2:00. אחד הדיירים, מי שהודיע להם על ריח הגז, התלווה אליהם, אך לא אנשי מכבי האש ולא המודיע הריחו עוד את הריח החריף. הכבאים אף עבדו במקום עם גלאי גז, אך גם המכשיר לא איתר דבר. כעבור תשע שעות אירע הפיצוץ העז.

במכבי האש אישרו הערב את הפרטים הללו אך מסרו שלעתים אכן קורה שריח גז מתנדף לאחר הקריאה והדגישו שגם הדייר שהזעיק אותם לא הריח דבר כשהם הגיעו.

הפצועה נאבקת על חייה

בבית החולים איכילוב בתל אביב עדיין מאושפזת בת ה-30 שנפצעה קשה. "הפציעה שלה מאוד משמעותית, זה שלב מוקדם ומצבה עלול להחמיר", עדכנו הערב מבית החולים.

פרמדיק מגן דוד אדום אבי סימוביץ שהגיע לדירה שבה התרחש הפיצוץ סיפר: "קיבלנו קריאה על פיצוץ בדירת מגורים, כשהגענו למקום כוחות כיבוי כיבו את האש שהתלקחה כתוצאה מהפיצוץ והוציאו אלינו שני נפגעים - אישה כבת 30 מחוסרת הכרה עם פגיעות הדף וכוויות וגבר כבן 40 ששאף עשן. הענקנו להם טיפול רפואי ראשוני במקום, הרדמנו והנשמנו את האישה ופינינו אותה יחד עם הגבר לבית החולים איכילוב".

ישראל אותמזגין, חובש בארגון "איחוד הצלה", סיפר כי כאשר הגיע למקום ראה את הדירה עולה באש. "אני ועוד פרמדיק הענקנו טיפול לאשה שנפצעה באורח קשה מכוויות ושאיפת עשן, ולגבר שנפצע בינוני עד קשה משאיפת עשן, צוותי כיבוי וניידות טיפול נמרץ של מד"א פעלו במקום".

הערכה: הרקע לא פלילי או לאומני (חדשות 2)

ההערכה בקרב גורמי החקירה היא שלא מדובר באירוע על רקע פלילי או לאומני. שכנים המתגוררים בסמוך לזירת האירוע, סיפרו כי התקשרו לדווח על ריח חזק של גז, אך "חברת הגז לא הגיעה" - כלשונם. מהמשטרה נמסר כי הטענה נבדקת.

בשיחה עם חדשות 2 Online, אמרו גורמים בחברת פז גז כי הם אחראים רק לחלס מהגז המסופק לדיירי הבניין. לדבריהם, הם אכן קיבלו בבוקר פנייה וטכנאי של החברה היה בדרך למקום, אך הפיצוץ התרחש טרם הגעתו. "זה לא אומר שהדליפה או הפיצוץ נגרמו כתוצאה מתקלה אצלנו", אמרו. "לא חרגנו ממגבלת הזמן של הגעת טכנאי".

מחברת פז גז נמסר בתגובה: ״פז גז מספקת גז רק לחלק מדיירי הבניין. בדיקת תקינות של כל הצרכנים שלנו בבניין בתוקף. בוחנים כעת את מקור הפיצוץ. טכנאי וחוקר תאונות במקום. התקבלה תלונה בסביבות שמונה בבוקר וטכנאי נשלח למקום. הפיצוץ אירע לפני שהגיע״.

בהכנת הכתבה השתתף מתן חצרוני.