אב הבית של נתניהו מדבר לראשונה: "הייתי מוכן לחטוף כדור בשבילם"

מני נפתלי מתייחס לראשונה בקולו לתביעה שהגיש נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו. "מי שאומר שביקשתי קביעות משקר", תקף נפתלי. "כואב לי שהם תופרים לי דבר כזה". בכתב התביעה טען נפתלי להשפלות מצדה של רעיית ראש הממשלה שרה נתניהו

לראשונה מאז התפוצצה הפרשה, אב הבית מדבר: מני נפתלי, מי שהיה המאבטח האישי של שרה נתניהו וילדיה, ואחר כך נבחר מטעמם כמינוי אישי לתפקיד מנהל בית ראש הממשלה, מתייחס כעת בקולו, בפירוט, לתביעה שהגיש נגד ראש הממשלה. "כל מי שאומר שביקשתי קביעות משקר", תקף נפתלי. "מדהים שהייתי מוכן לחטוף כדור כדי להגן עליהם ועכשיו הם תופרים לי כזה דבר, כואב לי מאוד לשמוע את זה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

נפתלי הסביר: "כל מה שביקשתי היה לקיים את ההתחייבות שלהם כלפיי - להיות עובד מדינה בתקן ולא עובד קבלן. כך הייתי זוכה לביטחון תעסוקתי והייתי יכול לעבור תפקיד בקלות". מלשכת ראש הממשלה נמסר כי "האמת תתברר בבית המשפט".

נפתלי תובע מיליון שקלים ממשרד ראש הממשלה ומראש הממשלה עצמו בשל אי עמידה בהתחייבויות כלפיו לטענתו, אך גם בשל העסקה פוגענית מצדה של רעיית ראש הממשלה שרה נתניהו. "במקרה אחר העירה אשת ראש הממשלה את מר נפתלי משנתו בשעה 3 לפנות בוקר בצעקות רמות, ונזפה בו על כך שרכש חלב בשקית ולא בקרטון. כשהתובע מחה על השעה והטון בו נאמרו הדברים הקשים, התערב מר נתניהו בשיחה ודרש שהתובע ידאג לעשות כל מה שגברת נתניהו מבקשת, 'כדי שהיא תירגע'", נכתב בכתב התביעה.

בני הזוג נתניהו (רויטרס)

מכתב התביעה עולה עוד כי "במקרה אחר, הגברת נתניהו נכנסה לחדר וכשראתה שיש פרחים 'לא טריים' באגרטל, השליכה אותם בחרון אף לרצפה, תוך שהיא צועקת על מר נפתלי שהוא 'מנהל לא טוב', וכי דבר שכזה לא יכול לקרות בארמון האליזה".

לטענתו של נפתלי בתביעה, התנהלותה של הגברת נתניהו הייתה חריגה, קשה ובלתי צפויה. על פי מקרה נוסף בכתב התביעה, נפתלי הביא למשפחת נתניהו ארוחה לשבת ממלון די קיסריה. "הוא ספג קיטונות בשל כך שהמלון סיפק למשפחת נתניהו אוכל רב מידי, לטעמה של הגברת נתניהו. גברת נתניהו גערה בתובע והסבירה לו: 'אנחנו אירופאים. אנחנו עדינים. לא אוכלים כל כך הרבה כמוכם המרוקאים. אתה מפטם אותנו ואחר כך כשמצלמים אותנו בחו"ל, אנחנו נראים שמנים'".

במשרד ראש הממשלה, בדומה למקורבים למשפחת נתניהו, דחו מכל וכל את טענותיו של נפתלי. "מדובר ברכילות מרושעת ומגמתית, תוך הפרת הפרטיות של ראש הממשלה ורעייתו", נמסר מהמשרד. "זאת במטרה להכפיש אותם ובכוונה להוציא כספים שלא כדין מראש הממשלה".

התביעה פוצצה מחדש את פרשת העוזרת ליליאן פרץ

הפרשה הסתכמה בפיצויים? נתניהו ופרץ (חדשות 2)
פרשת התביעה שהגיש אב הבית נגד ראש הממשלה ורעייתו פוצצה מחדש את פרשת ליליאן פרץ, ששימשה בעבר כעוזרת בבית נתניהו. הפרשה התפוצצה לאחר שעו"ד ד"ר יוסי כהן, חברם הקרוב של בני הזוג, טען בראיון לתכנית "אולפן שישי" כי כל התביעות שהוגשו בעבר נגד שרה נתניהו נדחו בבתי המשפט וכי פרץ לא קיבלה כסף כפיצוי: "לא היה שום הסדר ולא היה סיכום. אני טיפלתי אישית בתיק בעניינה. עורך דינה של ליליאן פרץ התחנן אליי לסגור את הסיפור, והיא לא קיבלה אגורה".

בתגובה, ביקשה פרץ להגיב בקולה לדברים שאמר מקורבם של בני הזוג נתניהו. "אני ממליצה ליוסי כהן לא לעשות פוליגרף כי הוא לא יעמוד בזה, אלא גם סי.טי וגם אם.אר.איי כדי לנסות להוציא ממנו את האמת. מה זה השקרים האלה?", תקפה פרץ את כהן. "עורך הדין שלי לא התחנן לפניך. אתה רואה שאני יושבת בשקט? תנצל את השקט שלי!".

עורך דינה של פרץ, אסף שרעף, טען ב"פגוש את העיתונות" כי הופעלו עליו לחצים קשים להביא לסגירת התיק, שנוהל במשך כשבע שנים. "שבוע לאחר שהוגשה התביעה הגיעו למשרדי עו"ד יוסי כהן, עוזרו ואנשים נוספים ובהם רוני מאנה והציעו לי סכום עתק כדי לרדת מהתביעה", סיפר עו"ד שרעף. "אני סירבתי והם אמרו לי שלא כדאי לי להמשיך, שהמשרד שלי ייסגר". מאנה וכהן הכחישו את הדברים.