לראשונה בתולדות המדינה: שביתה כללית במשרד החוץ

ועד עובדי משרד החוץ הכריז על הצעד הדרמטי במחאה על תנאי העסקתם של הדיפלומטים וההחלטה של האוצר לקצץ בשכר העובדים. המשמעות: משרד החוץ והשגרירויות מושבתים לתקופה בלתי מוגבלת. יו"ר הוועד: "משרד האוצר הכריז מלחמת חורמה על שירות החוץ". ליברמן: "החלטה אומללה"

עובדי משרד החוץ פתחו בשביתה כללית (עובדי משרד החוץ)

לראשונה בתולדות מדינת ישראל - עובדי משרד החוץ פותחים בשביתה כללית: ועד העובדים הנחה היום (א') את עובדי המשרד לעזוב את מקום עבודתם והכריז על הצעד הדרסטי, "במחאה על תנאי העסקתם של הדיפלומטים הישראלים ובשל ההחלטה הדרקונית של משרד האוצר לקצץ בשכר העובדים". העובדים ינעלו באופן מוחלט את משרד החוץ וכן את שגרירויות ישראל בעולם, שיושבתו לתקופה בלתי מוגבלת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

על פי הודעת ועד העובדים, משרד החוץ של ישראל יינעל ואיש לא יורשה להיכנס אליו, "לרבות ההנהגה הפוליטית והנהלת המשרד". מטה משרד החוץ יהיה סגור בצורה מוחלטת לכל פעילות וכן 103 שגרירויות ישראל ברחבי העולם, בכללן נציגויות מפתח מניו זילנד במזרח, דרך פריז, לונדון ברלין וכלה בוושינגטון, סן פרנסיסקו ונציגות ישראל באו"ם.

מוחים על תנאי העסקתם (עובדי משרד החוץ)


"משרד האוצר הכריז מלחמת חורמה על שירות החוץ של מדינת ישראל ועל הדיפלומטים המסורים שנאבקים על עתידם של הישראלים יום יום, שעה שעה", אמר יו"ר ועד עובדי משרד החוץ, יאיר פרומר. "לא נשלים עם ההפקרות הבלתי נסבלת של פקידי האוצר המחבלים באינטרסים החיוניים של מדינת ישראל. פקידי האוצר הם אנשים חסרי אחריות שלא סופרים את אזרחי ישראל ומחסלים במו ידיהם את הכלכלה הישראלית, את הביטחון הלאומי ואת העתיד של כולנו".

"פקידי האוצר לא ימנעו חרמות על ישראל, לא יתמכו בעסקאות ענק בינלאומיות שיניבו רווח לכלכלה ולא ישמיעו את קולנו במועצת הביטחון של האו"ם", הוסיף פרומר. "לא ניתן להם להוביל את ישראל לקטסטרופה בזירה הבינלאומית ונמשיך להיאבק על עתידו של שירות החוץ הישראלי".

שר החוץ אביגדור ליברמן, אמר בתגובה על השביתה: "זוהי החלטה אומללה של ועד העובדים שמראה על איבוד עשתונות. אין בה כל תועלת והיא רק גורמת ליותר נזק לעובדי משרד החוץ".

עוד הוסיף: "צר לי על שצעדים בלתי אחראיים אלו באים על חשבונם של אזרחי המדינה ותוך כדי שמתנהלים מגעים מול משרד האוצר ומהלך של גישור, בראשות מגשר מוסכם, על מנת להגיע לסיכום הוגן. אנו נעשה את כל מה שאפשר על מנת למזער את הנזק שנגרם למדינה ולאזרחיה".