שלושה נפגעים בפיצוץ בלון גז בתל אביב

אישה אחת נפצעה קשה ושניים נוספים נפצעו בינוני וקל בפיצוץ שאירע בדירה ברחוב הרצל, ככל הנראה בשל דליפה. צוותים של מד"א הוזעקו למקום ופינו את הנפגעים לבית החולים. כוחות גדולים של משטרה וכיבוי הגיעו לזירה ופתחו בחקירה. הערכה: לא מדובר באירוע על רקע פלילי או לאומני

שלושה בני אדם נפגעו בפיצוץ בלון גז שאירע היום (א') בדירה ברחוב הרצל בתל אביב. אישה בשנות ה-30 לחייה נפצעה קשה וסובלת מפגיעות בפלג גופה העליון, אדם נוסף נפגע בינוני ושלישי נפגע קל. הם פונו לבית החולים איכילוב בעיר. כוחות גדולים של משטרה, כיבוי ומד"א הגיעו לזירת האירוע, העניקו טיפול לפצועים ופתחו בחקירת נסיבות הפיצוץ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

פרמדיק מגן דוד אדום אבי סימוביץ שהגיע לדירה שבה התרחש הפיצוץ סיפר: "קיבלנו קריאה על פיצוץ בדירת מגורים, כשהגענו למקום כוחות כיבוי כיבו את האש שהתלקחה כתוצאה מהפיצוץ והוציאו אלינו שני נפגעים - אישה כבת 30 מחוסרת הכרה עם פגיעות הדף וכוויות וגבר כבן 40 ששאף עשן. הענקנו להם טיפול רפואי ראשוני במקום, הרדמנו והנשמנו את האישה ופינינו אותה יחד עם הגבר לבית החולים איכילוב".

ישראל אותמזגין, חובש בארגון "איחוד הצלה", סיפר כי כאשר הגיע למקום ראה את הדירה עולה באש. "אני ועוד פרמדיק הענקנו טיפול לאשה שנפצעה באורח קשה מכוויות ושאיפת עשן, ולגבר שנפצע בינוני עד קשה משאיפת עשן, צוותי כיבוי וניידות טיפול נמרץ של מד"א פעלו במקום".

אישה נפצעה קשה בפיצוץ (חדשות 2)

לפי שעה, ההערכה בקרב גורמי החקירה היא שלא מדובר באירוע על רקע פלילי או לאומני והמשטרה פתחה בבדיקת הנסיבות. שכנים המתגוררים בסמוך לזירת האירוע, סיפרו כי התקשרו לדווח על ריח חזק של גז, אך "חברת הגז לא הגיעה" - כלשונם. מהמשטרה נמסר כי הטענה נבדקת.

הערכה: הרקע לא פלילי או לאומני (חדשות 2)

באירוע נוסף של פיצוץ בלון גז, שהתרחש כמעט במקביל בפתח תקווה, נפצע פועל בניין בן 69 במהלך עבודות ריתוך ברחוב אבא ברדיצ'ב. חובשים ופרמדיקים של מד"א העניקו טיפול רפואי ראשוני לפצוע ופינו אותו לבית החולים תל השומר במצב בינוני עם חבלות בגפיים ופגיעות הדף. נסיבות האירוע אינן ברורות.

בשיחה עם חדשות 2 Online, אמרו גורמים בחברת פז גז כי הם אחראים רק לחלס מהגז המסופק לדיירי הבניין. לדבריהם, הם אכן קיבלו בבוקר פנייה וטכנאי של החברה היה בדרך למקום, אך הפיצוץ התרחש טרם הגעתו. "זה לא אומר שהדליפה או הפיצוץ נגרמו כתוצאה מתקלה אצלנו", אמרו. "לא חרגנו ממגבלת הזמן של הגעת טכנאי".

מחברת פז גז נמסר בתגובה: ״פז גז מספקת גז רק לחלק מדיירי הבניין. בדיקת תקינות של כל הצרכנים שלנו בבניין בתוקף. בוחנים כעת את מקור הפיצוץ. טכנאי וחוקר תאונות במקום. התקבלה תלונה בסביבות שמונה בבוקר וטכנאי נשלח למקום. הפיצוץ אירע לפני שהגיע״.

בהכנת הכתבה השתתף מתן חצרוני.