מרתון ירושלים הסתיים: צעיר נפגע קשה ממכת חום, רץ קנייתי קבע שיא

הבוקר יצא לדרך מרתון "ווינר ירושלים" הרביעי במספר. רץ בן 28 מקניה זכה ושבר את שיא המרתון. 170 רצים נפצעו, אחד מהם במצב קשה, כתוצאה ממכת חום. ראש העיר ברקת: "מדובר באירוע בינלאומי אשר מעמיד את ירושלים בשורה אחת עם ערים מובילות בעולם"

מרתון ירושלים נערך הבוקר (ו') בירושלים. העירייה מסרה כי כ-26 אלף רצים מ-54 מדינות השתתפו במגוון אירועי מרתון "ווינר ירושלים" הרביעי. צעיר אחד נפצע קשה ממכת חום ופונה לקבלת טיפול, ושני רצים נוספים נפצעו בינוני. מלבד הפציעות, נרשם גם שיא מרתון, על ידי הרץ הקנייתי רונלד קימלי קורגאט, בן 28 מקניה, שהגיע לקו הסיום בזמן של 2:16:09 וזכה בפרס כפול בסך של 10,000 דולר. קורגאט הוא הרץ הראשון שעקף את השיא הקודם, שעמד על 2:16.28 שעות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ממד"א נמסר כי החובשים והפרמדיקים שאיבטחו את המרתון העניקו טיפול רפואי ל-170 ממשתתפי המקצים השונים של המרתון. אחד מהרצים, צעיר בן 20, סבל ממכת חום ופונה במצב קשה לבית החולים שערי צדק בעיר. שני רצים נוספים, אחד מהם בן 14, נפצעו בינוני ופונו גם הם. 167 הפצועים הנוספים במצב קל, ו-18 מתוכם פונו גם כן לבתי החולים שערי צדק ולהדסה עין כרם, לאחר שסבלו ממכות חום, התעלפויות, התייבשויות וחבלות קלות עקב נפילות. 

ראש העיר ניר ברקת ברך על סיום המרתון בשלום: "מרתון 'ווינר ירושלים' ביסס את מעמדו בפסגת המרתונים הגדולים והחשובים בעולם כמרתון ייחודי ומאתגר שחובה לרוץ בו". ברקת ציין כי ההכנות למרתון הבא במארס 2015 כבר החלו, ואמר כי "הריצה בירושלים היא המרגשת ביותר והיא משלבת נופים עוצרי נשימה ומלאי השראה, אוויר צלול ומסלול אתגרי. מדובר באירוע בינלאומי אשר מעמיד את ירושלים בשורה אחת עם ערים מובילות בעולם".

כ-1,900 רצים במרתון המלא (חדשות 2)

רחובות רבים בבירה נחסמו לתנועה לאורך כל מסלול הריצה, והעירייה ערכה שינויים רבים בתחבורה הציבורית העירונית. כ-2,500 רצים הגיעו מחו"ל, ובעירייה דיווחו כי בתי המלון בעיר מלאים עד אפס מקום עם 10,000 הזמנות לינה ו-50 צוותי תקשורת מהעולם שהגיעו לעיר במיוחד על מנת לסקר את האירוע.

בשעה 06:45 הוזנק מרוץ החצי-מרתון (כ-21 קילומטרים), ובשעה 07:00 הוזנק מרוץ המרתון המלא, שבו השתתפו כ-1,900 רצים. על פי נתוני העירייה, מזג האוויר בהזנקה היה כ-12 מעלות וכ-60% לחות. הרצים יצאו לדרך סמוך למוזיאון ישראל, בדרכם לנקודת הסיום בגן סאקר. 

בשעה 08:00 הוזנק מרוץ חמשת הקילומטרים  - המקצה העממי והתחרותי, ובשעה 09:00 יצא לדרך מרוץ הקהילות שאורכו כ-800 מטרים. המרוץ למרחק של 10 קילומטרים יצא לדרך בשלושה מקצים, בין השעות 10:00-10:30.

60% לחות בהזנקה (פלאש 90)

תפוסה מלאה במלונות (פלאש 90)

לא רק לרצים דאגה העירייה לפעילות הבוקר: תחנות פעילות הוקמו לאורך מסלול המרוץ על מנת "להוסיף לאווירת החג הספורטיבית שתעטוף את ירושלים ביום המרוץ". במתחם האירוע הוקמו במות הפעלה להנאת הקהל הכוללות: טרמפולינות, זומבה, קיקבוקסינג, אירובי, תיפוף על כדורים, שחקני שטח, להטוטנים, להקות מתופפים ועוד.