אלפים מוחים על מעצרו של בחור ישיבה: "לכלא ולא לצבא"

אלפי צעירים חרדים מפגינים בצמתים מרכזיים ברחבי ישראל, במחאה על מעצרו של צעיר חרדי שלא התייצב לצווי מיון. ההפגנות מתנהלות בשקט יחסי, לאחר שהרב שמואל אוירבך הנחה את חסידיו לא לנקוט באלימות. בירושלים נעצר צעיר בחשד ליידוי אבנים לעבר אוטובוסים

מעצר בחור הישיבה מחמם מחדש את הרחוב החרדי: במספר צמתים מרכזיים ברחבי הארץ מתקיימות הלילה (ד') הפגנות של חרדים במחאה על מעצרו של צעיר חרדי מאלעד שלא התייצב לצווי מיון צבאיים ונעצר. המוחים יידו אבנים לעבר מכוניות והבעירו פחי אשפה בחלק מהמוקדים. אחד השלטים הזהיר מפני "מרי אזרחי" העתיד לבוא. באחד המוקדים, בכביש בר אילן בבירה, נעצר צעיר בחשד שיידה אבנים לעבר אוטובוסים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בירושלים התאספו מאות צעירים חרדים בגשר המיתרים בכניסה לעיר, ומחו על המעצר ועל "גזירות הגיוס", לדבריהם. ההפגנות עברו בשקט יחסי, ללא תקריות אלימות.

תומכים בבחור הישיבה שנעצר (חדשות 2)

גם בבית שמש, בני ברק, אשדוד ובית"ר עילית נרשמו הפגנות ונישאו שלטים בגנות צה"ל, בהם: "לא לשתף פעולה עם הצבא", "לכלא ולא לצבא" ו"יעדי הגיוס שווים גזירות שמד".

אלפים מחו על מעצר בחור ישיבה (חדשות 2)

נרשמו מספר חסימות כבישים ברחבי הארץ וכביש 4 נחסם לתנועה לזמן קצר. שלושה צעירים נעצרו בצומת פלוגות בחשד שניסו להבעיר צמיגים. בשונה מהפגנות הענק בחודש שעבר, הפעם הנחה הרב שמואל אוירבך - שמנהיג את הפלג שנחשב לקיצוני ביותר בכל הנוגע לעניין הגיוס - להימנע מאלימות.

יידוי אבנים והבערת פחי אשפה (חדשות 2)

ההפגנות לא הוגדרו כמחאה נגד חוק השוויוון בנטל, מכיוון שהצעיר נעצר בשל אי התייצבות - עבירה שגם צעיר חילוני היה נעצר בגינה. בכל מקרה תלמיד הישיבה היה אמור להיות מגויס רק ב-2017 על פי החוק החדש. עם זאת, גורמים בציבור החרדי החליטו להבעיר את השטח על כל מעצר של חרדי, על מנת לשדר אמירה של החרפה בעימות עם מערכת הביטחון.