דוח: 1 מ-9 ילדים בת"א – בן למהגרים

מדוח של עיריית תל אביב שהוגש לבג"ץ עולה כי ילדי המהגרים ומבקשי המקלט מהווים כ-9% מכלל הילדים המטופלים בתחנות טיפת חלב בעיר. עוד נמצא כי 93% ממשפחות המהגרים מטופלות ב-4 שכונות בדרום תל אביב ורק 7% מהן בשאר שכונות העיר

עלייה במספר ילדי המהגרים בת"א. אילוסטרצי (AP)

אחד מתוך תשעה ילדים בתל אביב - בן למהגרים: דוח של מנהל השירותים החברתיים בעיריית תל אביב קובע כי ילדי מהגרי העבודה ומבקשי המקלט מהווים כ-11% מסך התינוקות ו-9% מסך הילדים בעיר. הדוח מצביע גם על עלייה של 19% במספר הילדים של אותן אוכלוסיות בתל אביב מאז ינואר 2013.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הדוח, שעוסק בתחנות טיפות החלב בתל אביב, כ-70 אלף מהגרי עבודה ומבקשי מקלט מתגוררים בשטח העיר, מתוכם כ-40 אלף מהגרי עבודה ו-30 אלף מבקשי מקלט. בתחנות טיפות החלב מטופלות משפחות מ-59 מדינות שונות, כאשר קרוב ל-60% מהן משתייכות לאוכלוסיית מבקשי המקלט שמקורן באריתריאה וסודן.

מהנתונים בדוח עולה כי 93% מהמשפחות מטופלות בארבע מתחנות טיפות החלב בדרום תל אביב - בתחנה המרכזית, יד אליהו, עזרה והארגזים וביד אליהו. רק 7% מהן מטופלות באזורים אחרים בעיר.

"היעדר המדיניות ואי אכיפת החוק של ממשלות ישראל יצרו שינויים מרחיקי לכת בדמוגרפיה של העיר תל אביב", אומר יונתן יעקבוביץ, ראש מערך ההסברה במרכז למדיניות הגירה ישראלית, שמבקש להציג את הדוח לבג"ץ בתגובה לעתירת ארגונים שפועלים לביטול החוק החדש למניעת הסתננות. "על הממשלה להתפכח וליישם מדיניות הגירה שתהיה אנושית, אך תשמור על האינטרסים של מדינת ישראל".