אביו של "יצחק רבין" הירדני מבקש אזרחות

האזרח הירדני, שקרא לבנו "יצחק רבין" כמחווה לראש הממשלה הישראלי המנוח, דורש מישראל שתעניק לו אזרחות. הבן בעל השם הנדיר ואמו קיבלו אזרחות לאחרונה, אך בשל גירושי ההורים, האב אינו זכאי לתעודה. "התחלתי בהליכי גיור ואני רוצה להישאר בארץ כל חיי - אני לא יכול לחזור לירדן", אמר לחדשות 2 Online

"חיי במדינות ערב בלתי אפשריים" (חדשות 2)

"יצחק רבין" הירדני התאזרח - ואביו דורש מעמד שווה: הצעיר הירדני שנקרא על שמו של ראש הממשלה המנוח בעקבות הסכמי השלום בין ישראל לירדן קיבל לאחרונה אזרחות ישראלית בעקבות פנייתו למשרד הפנים. אמו מתוקף קרבתה המשפחתית אליו קיבלה אף היא אזרחות, ובימים אלה מבקש אביו נמסי רגאי מהמדינה: "הכירו גם בי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עקב גירושי בני הזוג מאז הגיעו לארץ, מבחינה חוקית האב נמסי אינו זכאי לתעודת אזרח, אך בימים אלה הוא מנסה לפנות שוב למשרד הפנים בעקבות מתן האזרחות לקרובי משפחתו. "מאז שקראתי את בני על שם יצחק רבין המנוח חיי הפכו להיות בלתי אפשריים במדינות ערב", סיפר נמסי בשיחה עם חדשות 2 Online.

האב נמסי מעיד על הקשר העמוק שלו לישראל, קשר שהוא מקווה שיימשך עוד שנים ארוכות: "אני גר כאן שנים, אפילו התחלתי בהליכי גיור ואני רוצה להישאר בארץ כל חיי, אני לא מבין למה לא באים לקראתי". 

הוא מספר כי ספג איומים על חייו ועל חיי משפחתו מאז שקרא לבנו על שם המנהיג הישראלי. "אני לא יכול לחזור לירדן, לא ברשות הפלסטינית, אפילו לא במצרים", טוען האב. "בשנים האחרונות הפיצו עלי כל כך הרבה סיפורים ושקרים, כולל תמונותיי, שאם אחזור לשם - חיי יהיו בסכנה".

מחווה לראש הממשלה המנוח (חדשות 2)

האב נמסי גר בימים אלה באילת יחד עם בת זוגו, ועובר תהליכי גיור בדרכו להיות יהודי. בת זוגו ליאורה סיפרה לחדשות 2 Online: "אין סיבה שהוא לא יקבל אזרחות, כל בוקר כשהוא קם הוא קורא את תפילת 'מודה אני', והגיע הזמן שגם מדינת ישראל תבוא לקראתו אחרי כל השנים האלה".

מרשות ההגירה והאוכלוסין נמסר בתגובה: "אמנם ניתן לילד יצחק רבין מעמד תושב קבע לאור נסיבות המקרה, ויחד עימו ניתן למי שהגישה את הבקשה במשותף, אימו. אביו לא חי עם בני המשפחה כבר תקופה ארוכה, לכן אם יבקש מעמד הבקשה תיבחן בהתאם".