נפגעי אסון הגז חזרו לגור בשכונה

שלושה חודשים אחרי שאיבדו את בתם לינדה ואת כל רכושם בפיצוץ הגז בירושלים, מקס שוורץ בן ה-88 ואשתו מאיה שבו לשכונת גילה שם ציפתה להם קבלת פנים חמה. ראש המנהל הקהילתי בשכונה מנסה להשיג להם תרומות כדי לרכוש בית חדש, ובינתיים מזמין אותם לארוחות שבת

הזוג מקס (88) ומאיה (86) שוורץ, שאיבדו את בתם לינדה בפיצוץ הגז בגילה לפני כשלושה חודשים, חוזרים הבוקר (ד') לגור בשכונה בה התרחש האסון. הזוג שאיבד גם את כל רכושו בפיצוץ גר בהוסטל במעלה אדומים ומצבו הכלכלי התדרדר. "מרגע הפיצוץ התחלנו ללוות את בני הזוג באופן צמוד", מספר עופר איובי, ראש המנהל הקהילתי בגילה, "נרתמנו במנהל לעזור וללוות אותם עד סוף חייהם".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

איובי סיפר כי "הוא קורא לי 'הבן שלי' ואני אימצתי אותו כמשפחה, הילדים שלי הם הנכדים שלו". הוא הבטיח כי הזוג יתארח אצלם בכל סוף שבוע. מאז הפרסום בחדשות 2 על מצבם של בני הזוג הגיעו הצעות רבות לעזרה. מירית הררי גייסה את יו"ר חברת "מגדלי הים התיכון" מוטי קירשנבאום שהציע דירת פאר לזוג למשך כל חייהם. כאשר הגיע מקס שוורץ לסקור את הדירה ציין: "הדירות האלה הן יהלום ופלטינה, אבל אני מעדיף ברזל בגילה".

לאור בקשתו, החלו במנהל לחפש עבורו מקום חדש בשכונה. בעזרת תמיכה ותרומות מרחבי העולם הם הצליחו לגייס עד כה סכום של כ-200 אלף שקלים לשיכון בני הזוג בדיור מוגן בשכונה. "יש לנו עוד הרבה עבודה בניסיון לגייס את הסכום הגדול, אבל אנחנו בדרך לשם", מקווה איובי.

עובדי ההוסטל נפרדו מבני הזוג בהתרגשות. "אתה תהיה חזק", אמרו העובדים למקס. "תודה רבה לכולכם", הוא ענה. וואליד, עובד בהוסטל, אמר לו: "אנחנו רוצים לשמוע שאתה מבסוט שם". האחיות הבטיחו למאיה שכעת מקס יטפל בה, בבית החדש בשכונה הישנה.

ניתן להציע עזרה או לפנות לעופר איובי, ראש המנהל הקהילתי גילה, בכתובת המייל: Morse1@inter.net.il