סערה ברשת: נערים התחפשו לחברי KKK

מסיבת פורים סוערת במיוחד בתיכון "הראל" במבשרת ציון, שכמה מתלמידיו התחפשו לחברי הארגון הגזעני קו-קלוקס-קלאן - עוררה סערה בכיתות וברשת. "זו פרובוקציה מביישת, מעיד על אטימות", כתב גולש. אחד הנערים: "לא מתחרט"

לא מתחרטים. הנערים בתיכון "הראל" (אתר "מזבלה")

תחפושת מקורית או חוסר רגישות משווע? תלבושת הקו-קלוקס-קלאן, הארגון האמריקני הדוגל בעליונות הגזע הלבן - זו התחפושת שאותה בחרו לעטות על עצמם כמה מתלמידי בית הספר התיכון "הראל" במבשרת ציון בחגיגת פורים ביום שישי האחרון. התמונה הועלתה ברשת ובאתר "מזבלה" - וגרמה לסערה בקרב הגולשים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

חלק מהמגיבים ברשת מתחו ביקורת קשה על המעשה. "אין ספק שפרובוקציה כזו מביישת ומעידה על האטימות שבאדם", ציין גולש. גולשת אחרת כתבה: "אני מוכנה להתערב שאם זו הייתה אותה תמונה ובמקום ה-KKK היו עומדים נאצים, ובמקום אנשים שחורים כבולים היו יהודים במדי אסירים - הרשת והתקשורת היו הרבה יותר גועשים עכשיו".

אחד התלמידים שהיה שותף לתחפושת לא מבין על מה המהומה. "אני לא מתחרט", טען. לעמדתו שותפים חלק מהגולשים שלא מבינים על מה הזעזוע. "אני לא רואה בזה בעיה", כתב אחד הגולשים. "בשביל זה נועד פורים. אין הבדל בין תחפושת כזו לבין אחמדינג'ד למשל".

לדעה זו שותפה גם מנהלת תיכון הראל, רינה אבן-טוב. "התחפושת יצרה דיון מעניין וחשוב", הסבירה. "המעשה הזה בעצם יצר פלטפורמה שבה הוא יכול להתקיים. אין הבדל בין תחפושת כזאת לתחפושת של נאצי".

כשנשאלה אבן טוב אם ראתה לנכון לשלוח את הנערים הביתה או לנזוף בהם, אמרה כי מדובר ב"ילדים טובים וערכיים". "אני מבינה שזה נושא רגיש, אך אליי לא הגיעו פניות מיוחדות מתלמידים או מהורים, ומעשיהם הגיעו ממקום של עוינות מוחלטת כלפי הגוף הזה ומה שהוא מייצג".