מה קורה כשזיקית מתחפשת לנחש?

מפגש בין נדב לין בן ה-10 וזיקית הסתיים בנשיכה כואבת ויד נפוחה ואדומה. הרופאים הצליחו לעצור את הזיהום שהתפשט בידו וציינו כי מדובר במקרה נדיר מאוד. נדב המתאושש סיפר בחיוך כי לפחות למד שיעור במדעי הטבע: "הזיקית הזו הוכיחה שהיא שריד של הדינוזאורים"

הגיעה מהדינוזאורים. נדב והזיקית (בית חולים קפלן)

לבית החולים קפלן הגיע אתמול (ב') נדב לין, ילד בן 10 ממושב אביגדור, לאחר שננשך על ידי זיקית. הרופאים הצליחו לעצור את הזיהום שהתפשט בידו ואמרו כי מדובר במקרה נדיר מאוד.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

נדב, תלמיד כיתה ה' בבית הספר "מבואות" בבאר טוביה וחובב חיות, מספר כי האירוע קרה במהלך טיול עם כלבי המשפחה, בשדה סמוך למושב אביגדור. "לא הצלחתי להוריד אותה מהיד לאחר הנשיכה, ורק אחרי זמן מה היא זחלה בחזרה לשיחים", שיחזר.

כאשר הבחינו נדב ובני משפחתו כי ידו הימנית התנפחה והפכה לאדומה מיהרו לבית החולים קפלן, שם הצליח צוות המחלקה לכירורגיה של כף היד לעצור את הזיהום שהתפשט בכף ידו של נדב והגביל את תנועת אצבעותיו.

היד של נדב אחרי הנשיכה (בית חולים קפלן)
"הזיקית הזו הוכיחה שהיא שריד של הדינוזאורים"

"לאור החשש מזליגה של הזיהום אל מערכת הדם והעובדה שהכאבים הלכו והגבילו את תנועות האצבעות, הוחלט לאשפז את נדב ולטפל באנטיביוטיקה דרך הווריד", הסבירו בבית החולים, והעריכו כי הוא ישוב לפעילות סדירה כבר בימים הקרובים: "נדב הגיב בצורה טובה לטיפול ולכן להערכתנו לא יזדקק להתערבות כירורגית ניתוחית ותנועת היד תשוב לקדמותה".

לא רק נדב הופתע מנשיכת הזיקית, גם בבית החולים ציינו כי מדובר באירוע נדיר מאוד מכיוון שזיקית היא חיה יחסית נוחה. "עם זאת, בכל מגע עם חיית בר מומלץ להיזהר מנשיכות ועקיצות", הוסיפו וציינו כי במקרה של נשיכה יש להיוועץ ברופא כדי להקטין את הסיכון לזיהום במקרה של נשיכה לא ארסית ולהשלים את האבחון הרפואי במקרה של הקשה של חיה ארסית.

נדב, שהחליט להימנע בינתיים מגידול זיקיות בעתיד, מודה שלפחות קיבל שיעור במדעי הטבע: "הזיקית הזו הוכיחה שהיא שריד של הדינוזאורים".