התעורר הסוהר שנפצע מירי אסיר בכלא רימונים

הילאל ביסאן שכב בביה"ח 3 שבועות וחצי ללא הכרה אחרי שהאסיר סמואל שיינביין ירה בו ובסוהרים נוספים בין כתלי כלא רימונים. הוא מתקשר עם בני משפחתו אך עדיין נעזר במכונת הנשמה. אחיו: "זו הקלה גדולה"

פינוי הסוהר, ארכיון (חדשות 2)

שבועות ספורים לאחר שנפצע קשה מאש שנפתחה לעברו על ידי אסיר העולם סמואל שיינביין בכלא רימונים, חל שיפור משמעותי במצבו של הסוהר הילאל ביסאן המאושפז בבית החולים מאיר בכפר סבא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במשך הזמן שחלף מאז אירוע הירי בבית הסוהר, לא משו בני משפחתו של ביסאן ממיטתו. פציעתו הקשה אינה האירוע הראשון שמכה בהם, לאחר שלפני יותר משלוש שנים איבדה המשפחה את אחיו, מישר ג'לאל ביסאן, באסון הכרמל.

לדברי ד"ר גיא לין, מנהל יחידת הטראומה בבית החולים שבו הוא מאושפז, ביסאן ער ומתקשר עם משפחתו ועם הצוות הרפואי. "הוא עדיין זקוק להנשמה מלאכותית והצוות מנסה לגמול אותו בהדרגה ממכונת ההנשמה", סיפר הרופא הבכיר.

הילאל ביסאן, ארכיון (באדיבות המשפחה)

אחיו הבכור: "ברגע שהוא ייצא מזה יהיה לו המון מה לומר"

להילאל אישה ותינוק בן חצי שנה שמקפידים ללוות אותו לאורך תהליך ההחלמה הארוך בבית החולים, בני משפחתו מספרים כי הם ראו בו ממשיך דרכו של אחיו שנהרג. "עדיין לא ניתן להגיד שהוא יצא מכלל סכנה", סיפר היום אחיו הבכור סאמר בשיחה עם חדשות 2 Online. "בהחלט ניתן לומר שיש שיפור משמעותי במצבו, זו הקלה גדולה".

"העירו אותו לפני מספר ימים והוא עדיין בטיפול. הוא מתקשר עם המשפחה וזו הקלה מאוד גדולה. הרופאים אומרים שזה ייקח זמן אבל הוא בדרך הנכונה", סיפר האח. "הקול שלו עדיין לא נשמע כי הוא מחובר למכונת הנשמה, אבל הוא מזיז שפתיים. ברגע שהוא ייצא מזה, יהיה לו המון מה להגיד".

האסיר היורה, שיינביין (חדשות 2)

הדרמה בכלא: שיינביין פתח באש, הסתגר ונורה למוות

הדרמה בכלא רימונים החלה בשעות הצהריים ב-23 בפברואר כשהאסיר סמואל שיינביין, המרצה עונש מאסר עולם בגין רצח שביצע בארה"ב כשהיה קטין, ניגש לשירותי האגף לאחר שקיבל הודעה כי הוא צפוי להיות מועבר לאגף אחר. הוא נטל משם אקדח אותו הסתיר במקום ופתח באש לעבר הסוהרים, אש ממנה נפצעו שלושה בהם ביסאן. בהמשך הסתגר בתאו, עד שאנשי יחידת "מצדה" ולוחמי הימ"מ ירו בו למוות במהלך ניסיון ההשתלטות.

מיד לאחר המקרה נפתחה חקירת משטרה בשיתוף שירות בתי הסוהר שנועדה לבדוק כיצד הצליח אסיר כה מסוכן, שרק שבועות ספורים קודם לכן הואשם בניסיון לחטוף נשק מאזרח במהלך חופשה, להחדיר לכלא המאובטח כלי נשק קטלני. במהלך החקירה נמצאו בתאו מדי סוהר, מפתח לתא ומחסנית.