נשיא משודרג: ריבלין נפגש עם מנכ"ל אפל

אורח מכובד הגיע למשכן הנשיא בירושלים - מנ"כל ענקית הטכנולוגיה "אפל", טים קוק. השניים דנו באפשרויות לשיתוף פעולה לקידום החינוך בישראל, וריבלין הודה שהוא מעריך עד מאוד את פעילותה של החברה, למרות שהוא "משתמש לרוב רק בעט". הנשיא לשעבר פרס נפגש אף הוא עם קוק: "היצירתיות של אפל תואמת לרוח הישראלית"

התפוח לא נופל רחוק ממשכן הנשיא: לבית הנשיא בירושלים הגיע היום (רביעי) אורח מכובד במיוחד - מנכ"ל ענקית הטכנולוגיה Apple, טים קוק. קוק הגיע לארץ לקראת השקת משרדי החברה בהרצליה, וניצל את הביקור על מנת לסכם עם הנשיא ריבלין על שיתוף פעולה לקידום פרויקטים משותפים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

״תרומתכם לאנושות חסרת תקדים", אמר ריבלין לקוק. "גם בתור אדם הנוהג לכתוב בעיקר בעט, ברור לי, כפי ששבים ומבהירים לי אנשי הצוות שלי ונכדיי, עד כמה גדול הנס שיצרתם".

"אתה השראה לחברה שלנו". קוק עם ריבלין (עמוס בן גרשום/לע"מ)


״יש לנו הערכה עצומה לישראל לא רק כבת ברית של ארצות הברית אלא גם כזירת עסקים", השיב לו קוק ואמר: "אדוני הנשיא, אני מעריך מאוד את פעילותך עבור זכויות אדם. אתה מהווה השראה עבורנו לעשות עבודה טובה יותר".

לביקורו של קוק התלווה גם ג'וני סרוג'י, סגן נשיא טכנולוגיות וחומרה בחברה, שהוא גם ערבי ישראלי בן העיר חיפה. "דמיין כיצד יראה העולם אם יהיו בו עוד חמישה 'ג׳וני סרוג׳ים'. אנו גאים בו ובהישגיו באותה המידה אם לא יותר", אמר ריבלין.

״הרצון להשאיר עולם טוב יותר עבור הילדים והנכדים שלנו הוא המניע החזק ביותר ליצירת אנושות טובה יותר וההקשבה לך אדוני הנשיא, מדבר על אמונותיך, מעוררת השראה, אני מאוד מקווה שהיא תהדהד באזור כולו״, סיכם קוק.

קוק במפגש עם הנשיא לשעבר פרס, היום (דוברות מרכז פרס)

ולא רק הנשיא המכהן נפגש עם המנכ"ל הנחשב: הנשיא התשיעי שמעון פרס, נועד הערב עם קוק - לאחר שהאחרון ביקש להיפגש עמו במהלך ביקורו בישראל. קוק נפגש עם פרס על מנת לדון עמו בשיתופי פעולה לקדם חיבור בין אנשים מאזורים שונים בעולם, תוך קידום השלום והסובלנות באמצעות טכנולוגיות מתקדמות וחדשנות פורצת דרך.

החברה ששינתה את העולם (רויטרס)


"אין ספק כי הטכנולוגיה המובילה והיצירתיות של חברתכם מתאימים לרוח הישראלית״, אמר פרס לקוק. מנכ"ל "אפל" סיפר לפרס כי ישראל והראש היצירתי הישראלי הינם בעלי ערך רב לחברה וכי הוא גאה מאד בפתיחת המרכז החדש בהרצליה.