דריכות לצד חגיגות בדרום: "יש מתח באוויר"

לצד החגיגות ושמחת הפורים, תושבי הדרום מקווים כי סוף השבוע יעבור ללא אזעקות ונפילות טילים, זאת לאחר ההסלמה. בשער הנגב מרגישים את המתח, ובאשכול אומרים שמדובר ברגיעה זמנית בלבד. תושב שדרות: "ביטלו לבת שלי מופע, אי אפשר להתרגל לזה"

למרות שרקטה אחת התפוצצה היום במועצה האזורית שער הנגב - תושבי הדרום עדיין חוששים מהמשך הסלמה, על אף "הפסקת האש" עליה דווח, ומקווים כי השבת הקרובה תעבור ללא אזעקות וירידה למקלטים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

"אף אחד לא יודע אם הרגיעה תימשך, ומי שאומר אחרת הוא שקרן", אמר בשיחה עם חדשות 2 Online ראש מועצת שער הנגב אלון שוסטר. עם זאת, אנחנו לא נהיה בכוננות - אנחנו חוזרים לשגרה, זאת על פי הוראות הצבא".

הוא ציין כי עדיין יש מתח קל באוויר. "מזה 13 שנים בכל שנייה יכולה ליפול פצצה, לפעמים גם בלי התרעה, וזה לא השתנה. יש גם מנהרות, ירי, מרגמות - מי שחי כאן באזור מכיר את האיומים". בינתיים, תושביו חוגגים את חג הפורים בשלל תהלוכות ומסיבות במהלך השבת וגם ביום ראשון.

אזור נפילת רקטה (חגי הקר)

"לא ניתן לזה לעצור את החגיגות"

במועצה האזורית אשכול שומרים על דריכות, לצד החגיגות. "זו רגיעה זמנית בלבד. כאלה היו הרבה מאוד וכנראה יהיו גם בעתיד. אי אפשר לדעת עד מתי תימשך", קבע בשיחה עם חדשות 2 Online חיים ילין, ראש המועצה. " אנחנו מתורגלים כבר להסלמות כאלו, אבל זו האחרונה הייתה חריגה".

הוא קיווה שהתושבים יוכלו להמשיך ולחגוג את פורים: "הדבר החשוב ביותר הוא שיהיה סוף שבוע שקט ושמח, היום הייתי בבתי הספר עם הילדים וראיתי המון שמחה. לא ניתן לזה לעצור את החגיגות".
"אני רוצה שהחג הזה יעבור עם הרבה כיף, שמחה ובלי פחד של הילדים מעוד אזעקות", סיפר גיא, תושב אשקלון. "אני מקווה שהשקט הזה יישמר למרות שהכל בגזרה הזאת נפיץ ואי אפשר לדעת".

הגבול בדרום (רויטרס)

שדרות: המופע בוטל, הילדה התאכזבה מאוד

דני דהן, המתגורר בשדרות אמר כי הילדים עדיין מאוד לחוצים: "הבת שלי התעוררה בבוקר, היה לה מופע, ואז היא קיבלה בשורה שזה מבוטל מסיבות ביטחוניות. היא התאכזבה מאוד - היא התכוננה לזה כל השבוע".

מתחפשים עם הומור באשכול (המייל האדום)

עם זאת הוא ציין כי המשפחה ממשיכה בחגיגות "ברגישות, נחישות והרבה אחריות". הוא קיווה שהרגיעה היחסית תימשך: "אי אפשר להמשיך כבר ככה, אנחנו כל הזמן משלמים את המחיר".

במהלך הלילה צה"ל תקף מטרות טרור בעזה, לאחר ששלשום נורו עשרות רקטות לעבר הדרום - שלא גרמו לנפגעים. בשנה שעברה זוהו 46 נפילות בשטח ישראל, בעוד שרק בשלושת החודשים האחרונים, מאז תחילת השנה - נורו יותר מ-90 רקטות.