הנשיא פרס מציג: "התחפושת שלי בפגישותיי בירדן"

מזהים את האיש שבתמונה? האזרח מס' 1 חשף את "התחפושת" שעמה נפגש עם חוסיין מלך ירדן בשנות השבעים. "לא רק בפורים מתחפשים, זו הייתה התחפושת שלי", כתב נשיא המדינה פרס בעמוד הפייסבוק הרשמי שלו לכבוד חג הפורים

נשיא סמוי, פרס מחופש (פייסבוק, בית הנשיא)

התחפושת של האזרח מס' 1: למרות החשש מירי רקטות וממזג אוויר סוער - התקיימו היום חגיגות הפורים כסדרם ברחבי הארץ. מי שהצטרף לשמחה היה נשיא המדינה שמעון פרס שחשף בעמוד הפייסבוק הרשמי שלו את התחפושת הפרטית שליוותה אותו בעבר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

לא מדובר בתחפושת שגרתית, אלא באמצעי הסוואה שאיתו נהג הנשיא פרס להיפגש עם מלך ירדן חוסיין בעמאן בשנות ה-70, שנים רבות לפני חתימת הסכם השלום בין שתי המדינות. "לא רק בפורים מתחפשים", כתב היום הנשיא, "זו הייתה התחפושת שלי".

תמונת הפספורט, פרס (פייסבוק, בית הנשיא)

הנשיא כפי שניתן להבחין, שבאותה עת שימש בתפקידים שונים ורגישים, עטה על עצמו פאה נוכרית, שפם ואפילו כובע ונעזר בדרכונים בעלי שמות בדויים שאיתם נכנס למדינה השכנה. במשך שנים קיימו בכירי המדינה דיאלוג מתמשך עם בכירי הממלכה ההאשמית, דיאלוג שהפך רשמי רק לאחר חתימת ההסכם בשנת 1994 במעבר הגבול באילת.

"יופיו של הפורים הוא בכישרון ובמקוריות שהוא מוציא מכל אחד מאיתנו, בחג שכולו אושר ושמחה", כתב הנשיא וביקש מהעוקבים אחריו ברשת החברתית לשתף אותו בתמונותיהם. "אני בטוח שהתחפושת שלהם יותר טובה משלי".

הנשיא מארח את ילדי הגן, אתמול (בית הנשיא)

אתמול החל הנשיא את חגיגות הפורים כשערך מסיבת פרטית לילדי גן "בית הילד" הממוקם בסמוך למעונו בירושלים. אליהם הצטרפו גם ילדים מעוטף עזה שהגיעו במטרה ליהנות מקצת הפוגה מהמתיחות שהורגשה בדרום.

הנשיא קיבל את הילדים שהגיעו במיטב תחפושותיהם אל המשכן והסביר להם על המצב בדרום. "ילדים יקרים, אתם בטח יודעים שאתמול ירו עלינו טילים מרצועת עזה. אבל אנו החלטנו להמשיך בשגרת יומנו", אמר פרס וניסה להרגיע ולו במעט את הזאטוטים.