ארץ קטנה עם שפם: אולימפיאדת השמפים תיערך בישראל ב-2016

"אגודת המזוקנים והמשופמים" - מתברר שיש דבר כזה, ואת האולימפיאדה הבאה שלהם הם מתכוונים לקיים דווקא כאן בישראל. מאחורי היוזמה, שצפויה להפוך לאטרקציה תיירותית, עומד ישראלי תושב ברלין שגם הוא חובב שיער פנים מושבע. "לא התגלחתי מאז שהשתחררתי מהצבא - ואני בן 65!", סיפר

נבחרת המשופמים (מאן הופר)

אגודת המזוקנים והמשופמים מגרמניה החליטה לקיים בישראל את אולימפיאדת השפמים הבאה שתיערך בשנת 2016 .

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

נציגי האגודה העלו את היוזמה באופן בלתי מתוכנן בפני מנכ"ל משרד התיירות, בזמן שזה השתתף ביריד בברלין. אחד היוזמים הוא חיים הופמן, ישראלי לשעבר שמתגורר בברלין. "העליתי בפני חבריי את הרעיון לקיים את האולימפיאדה בישראל והם חשבו שזו תהיה יוזמה מצוינת", סיפר הופמן.

הופמן כבר התחיל לעבוד במרץ לקראת התחרות. "אני צופה הצלחה גדולה", הדגיש, "יש לי ניסיון טוב מביקורי האחרון בישראל עם כמה מחבריי המזוקנים שבהתחלה חששו להגיע, אולם במהלך הביקור הם כל כך נהנו שלא רצו לחזור הביתה. עד היום הם מדברים על זה".

האולימפיאדה המתוכננת תהיה חלק משורת אירועים שמקיימים חברי האגודה ברחבי העולם מאז הקמתה בשנת 1999. "יותר מ-400 איש יגיעו להשתתף באירוע", סיפר הופמן בהתלהבות. "לפחות 350 מהם יהיו בעלי שפם או זקן שיתחרו בקטגוריות השונות. אני בעצמי לא התגלחתי מאז שהשתחררתי מצה"ל - ואני כבר בן 65!".

עד כה הספיקו חברי האגודה לקיים אירועים דומים ברחבי אירופה, בארצות הברית ואפילו באלסקה.