183 עובדי מעריב הוצאו לחופשה

המצב של עיתון מעריב מחריף מדי יום: אתמול הוצאות יותר מ-180 מעובדי העיתון לחופשה כפויה ללא תשלום. המכתבים שהודיעו להם על הדבר נמסרו במהלך אסיפה שערך נאמן בית המשפט לעובדים, שהטיחו בו כי הוא מפקיר אותם ופועל מטעם המו"ל שלמה בן צבי – נגדו הגישו העובדים תלונה במשטרה השבוע

המשבר במעריב נמשך (רויטרס)

המשבר בעיתון מעריב: במהלך יום אתמול (ד') קיבלו 183 מעובדי העיתון הודעה כי הם יוצאו לחופשה ללא תשלום. לא נמסר לעובדים כמה זמן ה'חופשה' תימשך. אתמול נערכה אסיפת עובדים באווירה קשה, וזאת אחרי שבתחילת השבוע העיתון הפסיק לצאת במהדורה יומית.

במהלך הפגישה עם העובדים, כמה מהם הטיחו בנאמן בית המשפט "אתה תליין מטעם שלמה בן צבי", הבעלים של העיתון שמנסה כעת למכור אותו פחות משנתיים לאחר שרכש אותו מקבוצת ההשקעות של נוחי דנקנר. בפגישה זו הודיעו ל-183 מהעובדים על יציאתם לחופשה כפויה.

העובדים ונאמני מעריב הגישו בקשה לבית המשפט בטענה ששלמה בן צבי מכתיב לנאמן מטעמו תכתיבים שמסכנים את הבראת העיתון.

העובדים הגישו תלונה במשטרה נגד המו"ל

הוצאת העובדים לחופשה מגיעה לאחר שעשרות עובדי "מעריב" הגיעו ביום שלישי לתחנת המשטרה בתל אביב והגישו תלונה כנגד מו"ל מעריב, שלמה בן צבי. העובדים דורשים לפתוח בחקירת משטרה פלילית כנגד בן צבי שלטענתם, לא העביר את כספי הפנסיה של עשרות מהם לקרנות הפנסיה שלהם עוד מחודש יולי 2013 - זאת למרות שניכה כספים אלה משכרם. בן צבי הבטיח לעובדי מעריב כי הגיע להסדר פריסת החוב מול קרנות הפנסיה אולם בבדיקה שערכו, טרם הועברו הכספים.

העובדים יצאו ממערכת העיתון בתל אביב לתחנת המשטרה - שם ערכו הפגנה ונשאו שלטים, עליהם נכתב בין היתר: "שלמה, למה גנבת לי את הפנסיה?", "בן צבי, שברת שילמת" ו-"בן צבי עושק את עובדי מעריב".