ניצולת השואה השתתפה בחגיגת פורים

פולה כץ חיה בגפה כשהיא סובלת מעיוורון ולא זוכה לסיוע לו היא נזקקת. לקראת חג פורים היא זכתה לבלות בחגיגה מיוחדת שהשכיחה לשעה קלה את כל הצרות - הכל בזכות צעירים שהתנדבו לספק לה מעט נחת

כץ ובנימיני, הערב (חן בנימיני)

שעה קלה של אושר: רק בשבוע שעבר עקבנו אחר מצבה של ניצולת השואה פולה כץ, שתועדה לראשונה בכתבתו של אילן לוקאץ' באולפן שישי לפני כשנה. כץ, עיוורת המאבדת גם את חוש השמיעה, גרה בגפה ומשוועת לעזרה. היום (ג') היא זכתה לכמה רגעים של שמחה כשהשתתפה במסיבת פורים מיוחדת שאירגנו אנשי "שורשים של נתינה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כץ הוזמנה למסיבה, ותוך זמן קצר נמצאה המתנדבת שהסכימה לקחת אותה למסיבה ולהתלוות אליה. "אני מתנדבת כבר ארבע שנים אצל זוג ניצולי שואה, ככה שהנושא לא זר לי", סיפרה המתנדבת, חן בנימיני, לחדשות 2 Online. "בעמוד הפייסבוק 'שורשים של נתינה' שאלו מי יכול לקחת את פולה למסיבת פורים שנערכה ברמת גן. התנדבתי ללכת איתה, וכשבאתי אליה פגשתי אישה מקסימה. היא נורא לבד, גלמודה".

בנימיני מספרת כי המחווה ריגשה את כץ עד מאוד: "היא ביקשה ממני בסוף, לפני שנפרדנו, שאחזור אליה ואשאיר לה את מספר הטלפון שלי. הבטחתי לחזור אליה בימים הקרובים".

"זה בלתי נתפס לחשוב שהאנשים האלו עברו שואה", סיכמה בנימיני. "אנחנו הצעירים משתמשים במילה הזאת ביום יום, אז אנחנו שוכחים לפעמים את המשמעות. עכשיו הם לבד, וזה נורא".