מחקר: כבישים יבשים - פחות הרוגים

הכנת כלי רכב לעונת החורף זוכה באחרונה לגיבוי משמעותי ממחקר חדש, המצביע על תנאי מזג האוויר כגורם משמעותי בתרומתו לשיעור תאונות הדרכים. ההוכחה: ירידה של 40% במספר ההרוגים השנה בהשוואה לשנה שעברה. בארה"ב, אגב, הגיעו למסקנות דומות

לנהיגה בגשם יש מחיר. ארכיון (חדשות 2)

המחסור בגשמים הביא לירידה במספר מקרי הקטל בדרכים: ירידה של 40% נרשמה במספר ההרוגים בחודשיים הראשונים של שנת 2014 בהשוואה לאותה התקופה אשתקד, כנראה בשל מיעוט בגשמים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מנתוני הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים עולה כי בחודשים ינואר-פברואר 2013 מצאו את מותם בכבישי ישראל 55 בני אדם, זאת לעומת 33 בני אדם שנהרגו באותם החודשים השנה. מדובר בשינוי חסר תקדים בהיקפו בכל הנוגע לנתוני תאונות הדרכים בישראל.

ממחקר שבחן את הנתונים הללו בעשור האחרון מסתמן, כי הסיבה לשינוי הדרמטי נעוץ על פי ההערכות במזג האוויר בתקופות המדוברות, כששני החודשים הראשונים של שנת 2014 אכן יוצאי דופן מבחינה זו. החורף השנה עבר עם שבעה ימי גשם בלבד, זאת לעומת ממוצע של 23 ימי גשם בחודשים ינואר-פברואר בתשע השנים האחרונות.

מסקנות דומות התגבשו ממחקר שנערך בארה"ב בשנים 2002 - 2012, שם נראה בבירור כי 8% מכלל ההרוגים בתאונות הדרכים לאורך התקופה נגרמו כתוצאה מתנאי מזג אוויר קשים.

אימוץ הנתונים הללו כולל תקווה בצדו, שהיערכות משמעותית של כלי רכב לקראת החורף תביא למגמת ירידה כללית בשיעור התאונות וההרוגים בכבישים, כמו גם הקפדה על נהיגה נכונה בתנאי גשם וראות גרועה.