עם מברשת וצבע: צפו בנשיא המדינה פרס צובע גדרות

כשהוא לובש את חולצת "יום המעשים הטובים", ועם מברשת בידו – נשיא המדינה שמעון פרס התייצב לצבוע גדרות כחלק משיקום שכונת 'שיכון תלפיות'. "היום הזה מראה את היפה שבחברה הישראלית", אמר למתנדבים שצבעו יחד איתו. כך זה נראה

נשיא המדינה פתח הבוקר (ג') את יום המעשים הטובים כ"צבעי" גדרות ליום אחד כחלק מפרויקט שיקום שכונת 'שיכון תלפיות' יחד עם עובדי בית הנשיא ומאות אזרחים, חיילים ושוטרים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"ביום הזה רואים את עם ישראל היפה והמתנדב- אני קורא לעם ישראל לקחת חלק ביום הזה", ציין הנשיא. פרס לקח מברשת עם צבע כחול צבע את הגדר, וסיפר בהלצה למתנדבים כי גם בקיבוץ אלומות הוא היה צובע במסגרת עבודות הקיבוץ.

הוא לא הסתפק במברשת הצבע - אלא גם לבש את חולצת "יום המעשים הטובים". הוא ציין כי ישראל היא ארץ מתנדבת. "היום הזה מראה את היפה שבחברה הישראלית. אני קורא לעם ישראל לקחת חלק ביום הזה. בישראל מעולם לא תשמעו 'לא' להתנדבות. יום המעשים הטובים מראה את החינוך האמיתי של עם ישראל, שעוזר לזולת ומייפה את הארץ. בזכותכם נהפוך היום את תלפיות לירוקה", אמר.

מעשים טובים גם בשב"ס (שב"ס)

גם בשב"ס לקחו חלק ביום המעשים הטובים. יחידת מצדה להשתלטות וחילוץ בני ערובה, אירחו את ילדי עמותת "להושיט יד" - ילדים חולי סרטן. הלוחמים שיתפו את הילדים בפעילויות מגוונות: ירי בלייזר ובצבע, קיר טיפוס, אומגה ועוד. מעמותת להושיט יד הגיעו כ-60 ילדים המלווים ע"י בני משפחה וצוות העמותה.

קורס קציני מודיעין מחזור י"ב של בית הספר "ניר" בשב"ס, המונה 19 חניכים ו-3 מפקדים, יצא להתנדבות בבית הספר דרור בקיבוץ מסילות - בית ספר לילדים אוטיסטים. במסגרת הפעילות התלווה הקורס לצוות בית הספר וסייע בניקיונות, שיפוץ וצביעת המקום, למען הפיכת המקום לנעים יותר לשהייה עבור הילדים.