לא רק במטוס: כך מתנהגים ישראלים

האירועים האלימים בטיסת ישראייר לוורנה אינם מקרה חריג בכל הקשור ליחס הלקוחות לנותני השירות. בבית המרקחת, בחברת הסלולר, או במסעדה - אלימות מילולית ופיזית היא כמעט עניין שבשגרה

בזמן שרוב האנשים בישראל נדהמו מהתנהגותם הגסה של הנוסעים בסרטון השוקולד, נותני השירות דווקא לא ממש התרגשו. תיעוד מצלמה נסתרת בכמה מוקדי שירות בארץ חושף כי התנהגות לא נעימה מתרחשת כמעט בכל מקום בו הצרכן הישראלי לא מקבל בדיוק את מה שהוא רוצה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אתם שקרנים וגנבים", תועדה לקוחה זועמת צורחת על פקיד באחד ממוקדי הסלולר, "אני לא אצא מפה גם אם תביאו לי משטרה". גם בבית המרקחת בו ביקרנו היום לא התרגשו מהסערה סביב הסרטון. "אנחנו רגילים לזה כל הזמן פה", הסביר הרוקח. "היו לנו המון מקרים שחלקם הגיעו גם למשטרה כי הישראלים פשוט אלימים".

המילים האלה אינן זרות לנותני השירות, כך מסביר נעם כליפא, מלצר בן 18, שכבר התרגל לספוג מילים קשות בכל משמרת. "ניגש אליי בחור והתחיל לצעוק עליי תוך שהוא מנופף בידיו", מתאר כליפא. "ניסיתי להסביר לו שמיד אתפנה אליו אך הוא המשיך לצעוק עליי".

כשבוחנים את זמני ההמתנה ואיכות השירות שאנו מקבלים, לא תמיד נותני השירות צודקים ולעיתים גם הם מתנהגים בצורה לא יעילה ולא מנומסת. עם זאת, ברוב המקרים כאשר הלקוח הישראלי לא מקבל את מבוקשו - גם מבלי שהתכוון הוא יכול בקלות לענות להגדרה "הישראלי המכוער".