המשטרה עיכבה לחקירה את החשוד בהתעללות בכלבה

בעקבות הסרטון שהועלה לרשת בו נראה נער אוחז בכלבה וזורק אותה מעבר לגדר סמוכה, מפקד מרחב השרון הורה לפתוח בבדיקת האירוע, ממנו עולה חשד להתעללות בבעלי חיים. הצעיר שתועד בסרטון עוכב לחקירה - וכמוהו גם בעל הכלבה, העונה לשם לולה, שנבדקה ונמצאה בריאה ושלמה. החשוד בהתעללות שוחרר למעצר בית

התיעוד המחריד - לבדיקה משטרתית: בעקבות הסרטון המזעזע בו נראה נער ממרכז הארץ כשהוא אוחז בכלבה ומשליך אותה מעל לגדר סמוכה - סרטון שחולל סערה ברשתות החברתיות, הורה מפקד מרחב השרון תנ"צ קובי שבתאי לפתוח בבדיקת האירוע, ממנו עולה חשד להתעללות. הצעיר, בן 18, עוכב הערב לחקירה בתחנת המשטרה בעיר מגוריו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בנוסף, עוכב לחקירה גם בעל הכלבה "לולה", בן 18 ובן עירו של החשוד בהתעללות. הכלבה הובאה יחד עם בעליה לתחנת המשטרה, שם הבחינו כי היא במצב טוב וללא חבלות. מפקד תחנת כפר סבא, סנ"צ פרץ רצון, סיפר: "בצד האירוע הקשה כפי שכולנו צפינו בו ואיתור החשודים, היה חשוב לנו לבדוק כי הכלבה בריאה ושלמה ואני שמח כי אכן כך הדבר".

עם תום חקירתו שוחרר החשוד בהתעללות בכלבה בתנאי ערובה של מעצר בית, ערובה של צד שלישי והפקדות כספיות. החקירה נמשכת תוך מגמה להעביר את תיק החקירה לעיון התביעה בימים הקרובים.

השליך את הכלבה מעל הגדר - החברים התגלגלו מצחוק

בסרטון המחריד שחולל סערה ברשת, נראית חבורת נערים ממרכז הארץ, כשאחד מהם מתעלל בכלבה וזורק אותה לגובה. הנער שעוכב לחקירה נראה בסרטון כשהוא משליך את הכלבה מעבר לגדר גבוהה של בית הצמודה לבית בו שהה עם חבריו.

השליך את הכלבה מעל לגדר - וצחק (מתוך עמוד הפייסבוק של אחד הנערים)


מיד לאחר המעשה הנורא, הנער המתעלל וחבריו התגלגלו מצחוק - ולא חשבו לרגע מה קרה לכלבה שנזרקה אל מעבר לגדר. התיעוד המזעזע גרם היום לסערה של ממש ברשתות החברתיות - מה שהוביל להסרת הסרטון המחריד תוך זמן קצר.

הנער בסרטון ההתנצלות שהעלה, הערב (מתוך עמוד הפייסבוק של אחד הנערים)


הנער המתעלל שהבחין בתהודה הרבה סביב הסרטון בו תועד מתעלל בכלבה חסרת ישע, פרסם הערב סרטון התנצלות - כשפניו מכוסות במגבת וכתב בעמוד הפייסבוק שלו: "אני רוצה להתנצל בפני כולם. עשיתי מעשה נורא. אני ממש מתחנן בפניכם שתסלחו לי. אני הייתי מסטול באותו יום ואני לא בן אדם רע כמו שכולכם חושבים. ביום ראשון אני אתחיל להתנדב בעמותות למען החיות. אני שוב מתחנן שתסלחו לי, זה לא מרוע זה פשוט מחוסר שפיות. אני בסך הכל בן 17. בבקשה מכם, תשתפו ותנסו להבין".

הכלבה לאחר ההתעללות