אמו של ניר כץ ז"ל: "מישהו הזדרז יותר מדי"

זמן קצר לאחר שהפרקליטות הודיעה בה על חזרה מכתב האישום נגד חגי פליסיאן, מותחת איילה כץ ביקורת נגד התנהלות הפרקליטות והמשטרה בפרשה: "איך הם הגיעו למצב ההזוי הזה?". בשיחה עם חדשות 2 Online הביעה כץ תקווה כי גם לאחר סגירת התיק נגד פליסיאן, חקירת הרצח תימשך: "המשטרה צריכה למצוא את הרוצח האמיתי"

ניר כץ וליז טרובישי ז"ל (חדשות 2)

תיק הברנוער קרס, השאלות נותרו פתוחות: פרקליטות מחוז תל אביב הודיעה בצהריים (א') כי היא חוזרת בה מכתב האישום נגד חגי פליסיאן, כעשרה ימים לאחר ששוחרר ממעצר. בשיחה עם חדשות 2 Online מתחה איילה כץ, אמו של ניר כץ ז"ל, ביקורת על התנהלות המשטרה והפרקליטות בפרשה: "איך הם הגיעו למצב ההזוי הזה? מישהו שם הזדרז יותר מדי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אף אחד מאיתנו לא ראה מה יש בתיק ולא יודע מה היו התהליכים שביצעו המשטרה", הוסיפה כץ. "אני לא משתכנעת בקלות מכלום. לא השתכנעתי בקלות מהמשטרה בזמן המעצר ואני לא משתכנעת מהסיפור של פליסיאן. אין לי מספיק נתונים".

"לא משתכנעת מהאמת של חגי" (חדשות 2)

"במשך ארבע שנים היינו במבוי סתום ואני מאמינה שהמשטרה תמשיך לחקור גם אחרי ביטול כתב האישום", הוסיפה כץ. היא ציינה לחיוב את ההחלטה החדשה של המשטרה והפרקליטות לבטל את כתב האישום. "על פניו, הצד האחרון שהם עשו ראוי להערכה", אמרה.

"יש שני מישורים שבהם משטרת ישראל צריכה לפעול", הדגישה כץ. "קודם כל להמשיך לחקור ולמצוא את הרוצח האמיתי, ודבר שני, לפעול ממקום של ערך החיים וערך האדם באשר הוא אדם. אין מקום להומופוביה שממשיכה להשתולל בארץ ובכנסת ישראל".

"האמת של חגי ניצחה"

"אנחנו מאושרים מההחלטה", אמר סנגורו של פליסיאן, עורך דין משה יוחאי בתגובה להודעת הפרקליטות. "האמת של חגי ניצחה".

במשרד המשפטים הסבירו כי ההחלטה התקבלה בתום דיון שקיים פרקליט המדינה, בהשתתפות גורמים בפרקליטות ובמשטרה. "בחינת ממצאי החקירה הביאה להחלטה כי אין הצדקה ראייתית להמשך ניהול כתב האישום שהוגש נגד חגי פליסיאן", אמרו.

פליסיאן עם שחרורו מהכלא (גדעון מרקוביץ, פלאש 90)

"עוד הוחלט בדיון שיש מקום להגיש כתב אישום נגד עד המדינה בעבירות של בידוי ראיות, שיבוש הליכי משפט וקבלת דבר במרמה בנסיבות המחמירות", אמרו במשרד המשפטים. מחר יוגש כתב האישום נגד המדינה והמדינה תבקש להאריך את מעצרו עד תום ההליכים. "חקירת פרשת הברנוער תימשך במלוא עוצמתה וייעשה כל מאמץ להביא לפענוח הרצח".