אחרי הרפורמה, עובדי רשות השידור התפללו בקברי צדיקים

הכל צפוי והרשות נתונה? עובדי רשות השידור הגיעו לקבר רבי שמעון בר יוחאי בהר מירון והתפללו שמסקנות ועדת לנדס לא יובילו לסגירת מקום עבודתם. "האמונה זה הדבר הכי חשוב", הסבירה אחת העובדות. הרב אמר למתפללים: "לא מפחדים מבשר ודם - לפיד וארדן"

אחרי פרסום המלצות ועדת לנדס ובראשן סגירת רשות השידור, עלו היום (א') עובדי הערוץ הראשון לקברי צדיקים כדי לשאת תפילה. "מה שנשאר לנו זה להתפלל ולבקש מהקדוש ברוך הוא שלא ייסגרו את רשות השידור", הצהירה אחת העובדות עם ההגעה לקברו של רבי שמעון בר יוחאי במירון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

העובדים הגיעו אל הקבר תוך כדי שירת "משיח משיח" ו-"אין לנו על מי להישען, אלא על אבינו שבשמיים". את פניהם קיבל רב שקרא להם להקיף את הקבר ולשאת תפילה. "לא פוחדים מבשר ודם, לא מארדן ולא מלפיד", אמר הרב לעובדים, "צריך להתפלל שהשם ייתן פרנסה בשפע".

"באנו לפה בגלל פורים ונהפוך הוא - הכל יהיה הפוך אנחנו נישאר ונשרוד", הוסיפה יהודית גיאת, אחת העובדות ברשות השידור. "אי אפשר שבגלל פוליטיקה ייזרקו משפחות לרחוב, זה לא ייתכן". עובדת אחרת הסבירה מדוע בחרו דווקא לעלות לקברי צדיקים: "האמונה זה הדבר הכי חשוב, רק אמונה תשיג הכל".

(חדשות 2)

ביום חמישי האחרון פרסמה ועדת לנדס, לבחינת המתווה החדש לשידור הציבורי את המלצותיה ובהן ההמלצה לפרק את רשות השידור ולהקים רשות חדשה. כמו כן, הציעה הוועדה כי החל מה-31 במארס 2015 - תבוטל אגרת הטלוויזיה.

לפי המתווה, רשות השידור החדשה תכלול את 8 רשתות קול ישראל ו-3 ערוצי טלוויזיה: ערוץ 1, שיהיה הערוץ המרכזי של השידור הציבורי, ערוץ 33 בערבית וערוץ לילדים, בני 6-15, שיחליף את הטלוויזיה החינוכית.

עם פרסום המלצות הוועדה התריע שר התקשורת גלעד ארדן כי המהלך יהיה כרוך בפיטורים. "עובדים רבים יפוטרו", אמר ארדן אך הבטיח: "הם יזכו לפיצויים הולמים".