טרגדיה בירושלים: מתה בת ה-4 שטבעה באמבטיה

במשך שבוע נלחמה על חייה הילדה שטבעה באמבטיה בביתה בשכונת ארזי הבירה בירושלים. אמה מצאה אותה כשראשה בתוך המים. הבוקר קבעו הרופאים את מותה בבית החולים

הרופאים נאבקו על חייה. ארכיון (דוברות בית החולים רמב"ם)

הטביעה הסתיימה בטרגדיה: שבוע אחרי שטבעה באמבטיה בביתה בשכונת ארזי הבירה בירושלים, ובתום מאבק ממושך על חייה, מתה הבוקר (ה') הילדה בת הארבע בבית החולים הדסה הר הצופים. היא תובא למנוחות בצהריים בבית העלמין שמגר בירושלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"כל המשפחה הגיעה מארה"ב, כל הלילה היו סביב מיטתה 20-30 איש", סיפר מקורב למשפחה. "אנו מחזקים את הזוג, זוג צעיר. זו גזירה שרק עם אמונה אפשר לעבור אותה". 

הילדה נמצאה ביום חמישי שעבר על ידי אמה כשראשה במי האמבטיה. האם הזעיקה את הפרמדיקים שמצאו את אותה במצב קשה. "כשנכנסו לדירה ראינו את האם מבצעת בבתה פעולות החייאה בתדרוך טלפוני של מוקדנית מד"א", סיפר אז אהרון אדלר, פרמדיק מד"א שהגיע לזירה. "התחלנו להעניק לה טיפול רפואי ולבצע בה פעולות החייאה מתקדמות שכללו עיסויים, הנשמה וטיפול תרופתי".

פונתה במצב קשה ונפטרה

הרופאים נלחמו על חייה

הפרמדיקים פינו את הילדה, כשהיא מחוסרת הכרה ומונשמת, אך במצב יציב, לבית החולים - שם המשיכו בטיפול הרפואי. בהדסה הר הצופים דיווחו כי הצוות הרפואי נלחם על חייה - מאבק שהסתיים היום במותה.

"אנו מדגישים בפני ההורים שילדים צעירים עד גיל חמש יכולים לטבוע במים שעומקם כגובה הטלפון הסלולרי שלנו", אמרה אורלי סילבינגר, מנכ"לית ארגון בטרם לבטיחות ילדים, לאחר המקרה. "יש לוודא שילדים בגיל הרך עד גיל חמש לא ישהו לבד באמבטיה. ילדים אלו חייבים להיות בהשגחה פעילה - כאשר המבוגר נמצא בקשר עין רציף עם הילד ונמנע מכל פעילות אחרת".