נמצאה גופת הנעדר בשיטפון בדרום

ארבעה ימים לאחר שאבדו עקבותיו של שי יעקב נועם, בן 31 מרחובות, באזור עין גדי במהלך הסופה, איתר מסוק משטרתי את גופתו בצפון ים המלח, סמוך לקו המים. צוותי חילוץ רבים השתתפו במבצע החיפושים הנרחב

נמצאה הגופה. נועם (משטרת ישראל)

סוף עצוב למבצע החיפושים בדרום: המשטרה איתרה היום (שלישי) את גופתו של שי יעקב נועם, תושב רחובות בן 31 שנעלם ביום שישי האחרון לאחר שנאלץ לנטוש את רכבו סמוך לעין גדי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

גופתו של נועם אותרה על ידי מסוק של המשטרה כשהיא צפה קרוב לקן המים באזור אבנת שבצפון ים המלח. אתמול חלה התקדמות בחיפושים אחריו לאחר שאנשי יחידות החילוץ עין גדי, מגילות וגוש עציון איתרו את מעילו של הנעדר באחד מחופי ים המלח, צפונית לנחל דוד. בתוך מעיל הפליז נמצאו גם מפתחות הרכב והדירה שלו.

ניתאי רייש מיחידת חילוץ מגילות, שהשתתף בחיפושים אחר נועם, תיאר את מהלך הסריקות ואת פריצת הדרך שהתרחשה אתמול. "עברנו על מצלמות שהוצבו באזור. ראינו אותו עומד על קו המים, ואז בשלב מסוים הוא פשוט נעלם, אל תוך הים", סיפר. "בעקבות זאת מיקדנו את החיפושים בתוך הים עצמו, בעזרת מסוק משטרתי, סירות של יחל"צ עין גדי וסיירים. אך לצערנו מצאנו גופה".

רייש הסביר כי מותו של נועם היה ככל הנראה בלתי נמנע. "גם אם היינו עובדים מהר יותר, זה לא היה עוזר בשל הזרימות החזקות שגרם מזג האוויר הסוער של סוף השבוע, שכנראה גרם גם לזרמים בתוך הים עצמו".

החיפושים אחר הנעדר (נתאי רייש, יחל״צ מגילות)

כלבי יחידת "עוקץ" סייעו בחיפושים

ביום שבת האחרון, יממה לאחר שאבד עם נועם הקשר, הודיעו צוותי החילוץ על הרחבת מבצע החיפושים אחריו. לצוותים הצטרפו כלבים של יחידת "עוקץ" וכן מסוק של חיל האוויר.

נועם יצא מביתו ברחובות ביום חמישי בשעות הצהריים ונסע לדרום. עובדי מע"צ שפעלו לחסימת כבישים בעקבות מזג האוויר הכבד היו האחרונים שהבחינו בו, ביום שישי בשעה 05:30 בבוקר.

לאחר שנתקע עם רכבו באזור שמורת הטבע עין גדי, נטש את כלי הרכב והמשיך רגלית. סמוך לשעה 07:30 ניסה ליצור קשר טלפוני עם אחד מבני משפחתו, אך לא הצליח. מאז אבד הקשר עמו.