תיעוד: לקה בהתקף לב והתמוטט באמצע רחוב, אף אחד לא עזר

פעם התפארו שבישראל - להבדיל ממדינות אחרות - אם יקרה לכם משהו באמצע הרחוב, תמיד יבואו לעזרתכם . אז הנה כמה תמונות שיראו לכם שהמילים ההן כבר לא תקפות. מה קורה כשאדם לוקה בליבו, ומתמוטט באמצע היום ברחוב ראשי ברמת גן?

אדישות מדאיגה: זה קרה באחד הימים בשבוע שעבר בשעה 10:30 בבוקר בצומת הרחובות הראשיים הרא"ה ויהודה הנשיא ברמת גן. גבר בן 52 חש ברע לאחר שלקה בהתקף לב - ומתמוטט. חצי דקה חולפת וגבר צעיר עם סיגריה עוצר על ידו, מתעכב קצת - וממשיך ללכת. דקה נוספת חולפת, אדם אחר שמטייל עם כלבו עובר לידו ועוצר לרגע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

דקה נוספת חולפת והפעם זו אישה שחולפת על פניו, ממשיכה ללכת אפילו לא מאטה את הליכתה והוא שוב לבד על המדרכה. זה הרגע שבו הוא מפסיק לנשום ולמעשה מת מוות קליני, אבל זה לא מונע מעובר אורח חמישי לחלוף על פניו והתעלם.

מצלמת האבטחה, שמן הסתם קלטה רק חלק מעוברי האורח שהתעלמו מהאדם השכוב על המדרכה - לא משקרת. רק לאחר יותר משלוש דקות של התעלמות, חולפת במקום צעירה בשם הדר פיורנטינו, נהגת חילוץ באמבולנס של חיות בעמותת "תנו לחיות לחיות" - שמתקשרת למד"א.

על פי התיעוד, תוך דקות ספורות מרגע השיחה מגיע למקום יוסי אליוביץ', חובש של מד"א, כשעליו ציוד החייאה. הוא מעניק חשמל עיסוי לב ומזעיק טיפול נמרץ. כשראה את התיעוד: "אני בהלם.אני לא מאמין שדבר כזה קורה במדינת ישראל. הרגעים הראשונים הללו יכולים לגרום לנזק בלתי הפיך".