דליפת גז בירושלים: דיירים פונו מבתיהם

צוותי כבאות הוזעקו לשכונת ארמון הנציב בירושלים בעקבות דיווחים על דליפת גז חמורה במספר בנייני מגורים במקום. בעקבות הדליפה, פונו כ-50 דיירים מבתיהם והכבאים החלו בפעולות לעצירת הדליפה. המשטרה חושדת כי מדובר בחבלה מכוונת, ונבדק חשד כי הרקע לאומני

מי ניסה לחבל בצינורות הגז בשכונת ארמון הנציב בירושלים? כוחות כיבוי והצלה הוזעקו בעקבות דיווח על דליפת גז בשלושה בניינים ברחוב רבינוביץ' וברחוב בן יוסף בעיר. הכוחות פינו את תושבי הבניינים מבתיהם והחלו לפעול לעצירת הדליפה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מבדיקה ראשונית עולה כי ככל הנראה מדובר בניסיון לחבל בצינורות הגז. כוחות הכיבוי שהגיעו למקום סגרו את ברזי הצוברים בבניינים וגילו גם מקורות הצתה בוערים, שנועדו כפי הנראה לגרום לפיצוץ.

הדיירים הוחזרו לבתיהם (חדשות 2)

הכבאים פינו כ-50 מדיירי הבניין והחלו לאוורר את המקום. בשירותי הכבאות וההצלה ציינו כי לולא הייתה ננקטת פעולה מהירה מצדם היה נגרם אסון בקנה מידה גדול מאוד. לאחר דקות ארוכות של מתח, ולאחר שהוסר החשש מפיצוץ, הוחזרו הדיירים לבתיהם.  

כוחות משטרה רבים הוזעקו למקום, ומפקד מחוז ירושלים במשטרה, ניצב יוסי פריינטי, הורה על הקמת צוות חקירה מיוחד במרחב קדם לחקירת האירועים בארמון הנציב. בשלב זה לא נשללת האפשרות כי הרקע למקרה - לאומני.

דליפת גז בירושלים, ארכיון (זיו ביניונסקי)

בשבוע שעבר עצרה המשטרה שלושה חשודים בגרימת פיצוץ בלון הגז בעכו, פיצוץ שגרם למותם של חמישה בני אדם. על פי אחת הסברות, השלושה פעלו בעקבות סכסוך מקומי, ככל הנראה על רקע מאבק בין התושבים על הצבת אנטנות סלולאריות על גג המבנה. תחילה העריכה המשטרה כי הפיצוץ נגרם כתוצאה מדליפת גז, אך עד מהרה התעורר החשד כי הרקע לאירוע פלילי.