בעקבות מזג האוויר: מאות תלמידים נלכדו בהרי אילת; חולצו אחרי שעות

בשלושה אירועים מוקדים שונים בדרום הארץ, נלכדו אזרחים ותלמידים בעקבות מזג האוויר הסוער. מתנדבי יחידת החילוץ של המשטרה פעלו במשך שעות כדי לחלצם בשלום

יחידת החילוץ הוזעקה, ארכיון (יחידת חילוץ אילת)

מתנדבי יחידת החילוץ "אילות" של המשטרה באילת הוזעקו בשעות הערב (ב') לסייע למאות אזרחים, בהם מספר רב של תלמידים, שנתקעו בשטח בעקבות השיטפונות במקום ונזקקו לחילוץ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אנשי ההצלה הוזעקו לשלושה מוקדים שונים בהרי אילת. בראשון שבהם, בנחל שחורות, מחולצים כ-65 תלמידים בני 14-16 מבית ספר באלקנה. רכבי 4X4 פינו אותם בחילוץ שנמשך שעות ארוכות.

עשרות תלמידים נוספים חולצו גם הם באזור נחל עין נטפים, לאחר שנתקעו בגשם ובסחף בחניון הלילה שבו התכוונו לשהות. רכבי שטח פינו אותם לאחר שזיהו כי לא יוכלו להעביר במקום את הלילה בעקבות השיטפונות.

בנחל עמרם היו אלה 14 אזרחים מבוגרים שנתקעו בסופת ברקים ובגשם במהלך מסלול טיול. יחידת החילוץ הוזעקה וחילצה גם אותם. באזור אין גישה לאוטובוסים ועלטה מוחלטת, לכן נעזרו המחלצים בפרוז'קטורים שהוצבו על גבי רכבי השטח.

״די הופתענו מסופת הברקים והגשם החזק, לא הייתה תחזית לעננות ולאובך", אמר שרגא גרין מפקד יחידת החילוץ. "חדר המצב של משרד החינוך הזעיק אותנו וגייסנו רכבי חילוץ מתושבי אילת".