הסמנכ"ל הופתע: חיפוש סמים בביתו באמצע היום. צפו בתיעוד

מנהל בחברת הייטק במרכז החליט להסתכל במצלמות האבטחה במהלך יום העבודה. להפתעתו, גילה זרים משוטטים בחצר ביתו שבצפון והתקשר למשטרה, שם גילו לו: לא מדובר בגנבים, אלא בשוטרים שעורכים בביתך חיפוש. בדיקה מהירה גילתה כי החיפוש נעשה בניגוד לצו שקבע כי החיפוש מחייב שני עדים. האירוע הסתיים בלי סמים אך עם מבוכה

סמנכ"ל בחברת הייטק במרכז החליט להסתכל במהלך יום העבודה במצלמות האבטחה סביב ביתו במושב ליד עפולה. הוא הופתע לגלות אנשים זרים משוטטים בחצר הפרטית שלו ומיהר להתקשר למשטרה. אולם, אלה לא הופתעו כלל והשיבו לו: לא מדובר בפורצים, אלא שוטרים שהגיעו לחיפוש בביתך.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הסמנכ"ל ההמום מיהר להתקשר לאשתו, עובדת הייטק שאף היא היתה במהלכו של יום עבודה. האישה מיהרה לראות מדוע החליטו שוטרים לחפש בביתם. היא קראה לשכן וביחד הגיעו השניים אל הבית וראו כי בידיהם של השוטרים צו חיפוש אחר סמים מסוכנים.

בצו שנחתם בידי שופטת נכתב בבירור כי על החיפוש להיערך בפני שני עדים שאינם שוטרים. למרות זאת, לפי תיעוד מצלמות האבטחה, שהו השוטרים באזור הבית במשך כשעתיים מבלי שאיש היה לצידם.

"שכנינו התעניינו מדוע יש שוטרים במקום, ונאמר להם שמדובר בעבריינים שעברו מהמרכז כדי להגיע למקום מבודד ושקט ולהתרחק מהמרכז", סיפרה בעלת הבית לחדשות 2 Online על המבוכה. "השוטרים טענו בפני שכנינו המופתעים כי הם 'יושבים עלינו' כבר הרבה זמן'".

מה עשו הבלשים בחצר? (חדשות 2)

שוקלים להגיש תביעה על הנזק

"אני לא מבין מאין החוצפה והתעוזה לפלוש לחצר שלא בהתאם להתוויות שקבע בית המשפט", אמר עו"ד אלון וולקוביצקי, פרקליטם של בני הזוג. "בכוונתנו להגיש תלונה למח"ש נגד התנהגותם של השוטרים. כמו כן נשקול להגיש תביעת דיבה בגין הנזק שנעשה למרשי במושב הקטן שבו הם מתגוררים".

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: "שוטרי תחנת עפולה נדרשו לבצע חיפוש בכתובת המופיעה בפנייה, מאחר שעלה חשד לקיומה של עבירת סמים. השוטרים הצטיידו בצו חיפוש שניתן לאחר בחינת בית המשפט ופעלו על פי הסמכות המוקנית להם בחוק".