הרב דרוקמן נגד הפגנת החרדים: "אין מקום להשתתף בדבר כזה"

מארגני "הפגנת המיליון" של החרדים היו משוכנעים שיזכו לאיזשהי תמיכה מרבני הציונות הדתית, אך בכיר הרבנים של הציבור הדתי-לאומי הרב חיים דרוקמן יוצא נגד עצרת המחאה מחר בירושלים. "אם ההפגנה הזאת באה להגיד שמדינת ישראל נלחמת נגד שלטון של מלכות שמיים, אני כל כולי מזועזע ומתקומם", אמר לחדשות 2

לאורך כל תהליך חקיקת חוק הגיוס החדש היה קושי בציונות הדתית להחליט האם לתמוך בחרדים או לא, ואותם חילוקי דעות מגיעים הערב (שבת) לשיא שעוד לא שמענו, כשבכיר רבני הציונות הדתית הרב חיים דרוקמן קורא שלא להשתתף בעצרת המחאה בירושלים.

מארגני הפגנת הענק מחר בבירה היו בטוחים שהצליחו להשיג איזשהי תמיכה של הציבור הדתי לאומי ובמהלך סוף השבוע אף פורסם כי כמה רבנים מרכזיים ובהם הרב אבינר והרב אליהו הביעו תמיכה בהשתתפות בהפגנה, אך הערב שוחחנו עם הרב חיים דרוקמן שיצא נגד.

"אני מתקומם כל כולי נגד זה. אם ההפגנה הזאת באה להגיד שמדינת ישראל נלחמת נגד שלטון של מלכות שמיים, אני כל כולי מזועזע ומתקומם נגד זה", אמר הרב.

"אלה שקראו להפגנה משתמשים במשפטים מזעזעים"

"אין מקום להשתתף בדבר כזה", הבהיר הרב דרוקמן. "אלה שקראו להפגנה ומשתמשים במשפטים מזעזעים, איפה אנחנו חיים? אנחנו חיים באיזה משטר אפל שנלחם נגד.. מלחמת דת? ברוך השם שאנחנו חיים במדינת ישראל גם אם יש לי ביקורת על המדינה".

במשטרה נערכים בכוחות מתוגברים לעצרת והערב קיים מפקד מחוז ירושלים תדרו שבו אמר כי 3,500 שוטרים יאבטחו את האירוע, שבו צפויים להשתתף מאות אלפי בני אדם. המארגנים התחייבו לשמור על הסדר, אבל במשטרת ירושלים נערכים לאפשרות של הפרות סדר בשולי הפגנת הענק ומכאן ההחלטה לשלוח אלפי שוטרים. "אנחנו בקשר עם המארגנים ומבקשים לשמור על הסדר", אמר מפקד מחוז ירושלים ניצב יוסי פריינטי.