"הפגנת המיליון של החרדים": 3,500 שוטרים יאבטחו

במשטרה נערכים לקראת עצרת המחאה מחר בירושלים נגד חוק השוויון בנטל, שבה צפויים להשתתף מאות אלפי בני אדם. מפקד המחוז אומר כי אנשיו נערכים לאפשרות של הפרות סדר בשולי הפגנת הענק וייפרסו בכוחות מתוגברים. 2,000 אוטובוסים יביאו מפגינים מחוץ לבירה, כשהחל משעות הצהריים הדרכים לירושלים ייחסמו

מחר תיערך "הפגנת המיליון" של החרדים בירושלים, במחאה נגד חוק השוויון בנטל, ובמשטרה נערכים בכוחות מתוגברים לעצרת. מפקד מחוז ירושלים קיים הערב (שבת) תדרוך שבו אמר כי 3,500 שוטרים יאבטחו את האירוע, שבו צפויים להשתתף מאות אלפי בני אדם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

המארגנים התחייבו לשמור על הסדר, אבל במשטרת ירושלים נערכים לאפשרות של הפרות סדר בשולי הפגנת הענק ומכאן ההחלטה לשלוח אלפי שוטרים. "אנחנו בקשר עם המארגנים ומבקשים לשמור על הסדר", אמר מפקד מחוז ירושלים ניצב יוסי פריינטי.

הדרכים לבירה ייחסמו כבר בצהריים (חדשות 2)

המארגנים צופים שמאות אלפים ישתתפו בעצרת, כש-2,000 אוטובוסים צפויים להביא חרדים מחוץ לבירה. ניצב פריינטי הסביר כי השיקול המרכזי בבחירת המיקום של ההפגנה - בכניסה לעיר - היה הגעה מהירה של המפגינים ופיזור מהיר שלהם בתום העצרת.

לדבריו, נדחתה חלופה שנבחנה לפיה ההפגנה תיערך באזור גן סאקר. ניצב פריינטי אמר כי ההחלטה להיעתר לבקשה לקיים את הפגנת הענק נבעה מהצורך לשמור על איזון ולאפשר לחרדים להביע מחאה.

כרוז לקראת ההפגנה (חדשות 2)

מ-12:30 חסימות בכביש 1

במסגרת ההיערכות להפגנת הענק מבקשים באגף התנועה של המשטרה מציבור הנהגים להימנע מלהגיע לירושלים החל מהשעה 12:00 ועד לגמר העצרת. משתתפי העצרת מתבקשים להגיע לאירוע בתחבורה ציבורית ובאוטובוסים בלבד.

החל מהשעה 12:30 לא תותר נסיעת כלי רכב כבד בכביש 1 לכיוון ירושלים, למעט תחבורה ציבורית. תנועת כלי רכב כבדים תופנה לכביש 443. החל מהשעה 13:45 תיחסם תנועת רכבים פרטיים בכביש 1 לכיוון ירושלים - החל ממחלף בן שמן. תושבי האזור יופנו לכביש 395, דרך רמת רזיאל לעין כרם.

התחבורה הציבורית בתוך ירושלים תופסק בשעה 13:00 ותנועת הרכבת הקלה תופסק שעה קודם לכן.

חלק מבתי הספר יסיימו מוקדם

גם מערכת החינוך תסבול מהשיבושים. תלמידים הלומדים בבתי הספר שאינם בלב העצרת יסיימו את יום הלימודים כרגיל, אולם בתי ספר הממוקמים באזור ההפגנה יסיימו את יום הלימודים בשעה 13:00.

עם בתי הספר האלה נמנים: ממד יסודי דוגמה לבנים, תיכון לבנות אוולינה דה רוטשילד ותיכון לבנות צביה. כמו כן, תלמידים המתגוררים ברחובות בהן תיערך המלאה וזקוקים לתחבורה ציבורית כדי להגיע לביתם יסיימו בשעה 13:00 את יום הלימודים.

הסעות החינוך המיוחד יפעלו בנוהל של יום שישי, ולכן האיסוף ממסדות החינוך יהיה מוקדם מכרגיל.

בהכנת הידיעה השתתף יוסי זילברמן