צעיר נפל מסוס ונפצע קשה

מספר צעירים שיצאו יחד לרכיבה על סוס גילו שאחד מהם נעלם. כשחזרו לאחור מצאו אותו מוטל על הקרקע והזעיקו את כוחות ההצלה. פרמדיקים של מד"א פינו אותו לבית החולים רמב"ם כשמצבו מוגדר קשה

תאונה קשה בירדן (רויטרס)

אירוע קשה נרשם בשעות הבוקר (ש') סמוך למשמר הירדן כשצעיר כבן 21 נפל מסוס ונפצע באורח קשה במהלך רכיבה עם מספר מחבריו בשטח הררי באזור.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

למקום הוזעקו חובשים ופרמדיקים של מד"א שהעניקו לפצוע טיפול רפואי ראשוני ופינו אותו באמצעות מסוק לבית החולים רמב"ם בחיפה. על פי הערכה ראשונית הצעיר יצא לטייל עם הסוס בשטח, ומסיבה לא ידועה איבד שווי משקל, נפל ונפגע קשה בראשו. הוא הובהל לבית החולים כשהוא מחוסר הכרה ומונשם.

רונן קדוש, פרמדיק מד"א שהיה מראשונים להגיע לזירה, סיפר על הטיפול בצעיר הפצוע. "על שביל המטיילים שכב בחור כשלצידו סוס, הוא היה מחוסר הכרה וסבל מפגיעת ראש", סיפר קדוש. "חבריו שהיו במקום סיפרו שרכבו יחד וכשהבחינו שהוא לא איתם חזרו ומצאו אותו מוטל על הקרקע".

לדבריו, "הענקנו לו טיפול רפואי ראשוני בשטח שכלל הרדמה והנשמה, והעברנו אותו בניידת טיפול נמרץ למסוק מד"א שהמתין בסמוך ומשם פונה לבית החולים כשמצבו מוגדר קשה".

במקביל, פועלות יחידות חילוץ באזור הדרום לפינוי מטיילים שנקלעו למצוקה במהלך טיול. מאות אלפי ישראלים מנצלים את מזג האוויר הנוח והחמים לטיול, דבר שגרם להעלאת כוננות בקרב יחידות החילוץ השונות.