האם יואב סגלוביץ' יחזור לשורות המשטרה?

חצי שנה לאחר שפשט את מדיו, ראש אגף החקירות לשעבר עשוי לחזור לתפקיד בכיר במשטרה. בשיחה שניהל מפכ"ל המשטרה עם ניצב בדימוס יואב סגלוביץ', הביע האחרון נכונות לחזור לשורות הארגון

יואב סגלוביץ' (חדשות 2)

האם מי שהיה החוקר מספר 1 יחזור לשורות המשטרה? מפכ"ל המשטרה רב-ניצב יוחנן דנינו שוחח לאחרונה עם מי שהיה ראש אגף החקירות, ניצב בדימוס יואב סגלוביץ', בנוגע לאפשרות שישוב לכהן בתפקיד בארגון. במהלך השיחה הביע סגלוביץ' את נכונותו לחזור לשירות במשטרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בשלב זה לא ברור לאיזה תפקיד ישובץ סגלוביץ' אם יחליט להסכים למהלך, אך ייתכן כי ישוב לכהן כראש יחידה 443, במקום ניצב מנשה ארביב שפרש, לאור מעורבתו בפרשה הרב פינטו.

השר לביטחון הפנים, יצחק אהרונוביץ', הציע לתפקיד את ניצב משה אדרי, אך גם הוא וגם ראש אגף חקירות ומודיעין ניצב מני יצחקי אינם משפטים, ולתפקיד נדרש משפטן שיעבוד מול הפרקליטות. בימים אלה שוהה סגלוביץ' באפריקה והוא צפוי לחזור לארץ בעוד 10 ימים - אז המגעים יימשכו.

במשך עשור וחצי השתתף ניצב יואב סגלוביץ' בחקירות של צמרת המדינה: ראש הממשלה אולמרט, הנשיא קצב, ליברמן, הנגבי, השופט דנציגר, הרב פינטו - כולם היו נחקריו.

בריאיון לאולפן שישי בחודש שעבר הוא אמר: "אני לא יכול להתווכח עם התחושות של הציבור שמשפחות הפשע עושות למשטרה בית ספר, אבל אני יכול להתווכח עם העובדות: 300 איש מרצים תקופות מאסר ארוכות בבתי הכלא, הם לא הגיעו לשם בהתנדבות".

לדבריו, "מי שמצפה שאחרי אירוע של פשיעה חמורה יהיה פתרון מיידי, זה לא נכון. זו לא תכנית ריאליטי, את הפתרונות נראה בטווח הארוך וחלק גם לא יפוענחו".