מרתון ת"א: 7 נפגעו בינוני, 1 קשה

כוחות מד"א ומשטרת ישראל נערכו בכוחות מתוגברים והעניקו טיפול ל-85 בני אדם, בהם שבעה במצב בינוני ואחד קשה כתוצאה ממכות חום. המנצח הגדול של היום - אזקיאל קואץ' מקניה שחצה ראשון את קו הסיום. כך זה נראה

150 אלף בני אדם, מתוכם 40 אלף רצים, לקחו הבוקר (ו') חלק במרתון תל אביב. כוחות מגן דוד אדום ומשטרת ישראל נערכו בכוחות מתוגברים על מנת למנוע מקרים חריגים והלימודים בעיר בוטלו. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

יותר מ-2,500 רצים ניסו להשלים את המרתון המלא, כשאחד מהם הוא המנצח הגדול של היום - אזקיאל קואץ' מקניה שחצה ראשון את קו הסיום. הרצים במרתון ת"א נהנו ממזג אויר נאה יחסית בניגוד לתנאי השרב בשנה שעברה.

אדם אחד נפצע קשה (רויטרס)

(רויטרס)

אדם אחד נפגע קשה ושבעה נוספים, בהם נער בן 15, נפגעו באורח בינוני במרוץ כתוצאה ממכות חום. 77 אחרים נפגעו באורח קל כתוצאה מהתעלפויות וחבלות קלות. הם פונו לקבלת טיפול בבתי החולים איכילוב בעיר ותל השומר. כל הנפגעים בהכרה ולא נשקפת סכנה לחייהם.

"הייתי בקילומטר ה-21 ועפתי כנראה, נפלתי ואיבדתי הכרה ואז אני מצאתי את עצמי באמבולנס", סיפרה לחדשות 2 אחת הפצועות. "בשנה שעברה ראיתי את כל הכבישים סגורים והחלטתי שהשנה אני חייבת לעשות את זה", אמרה אישה אחרת, שהחליטה השנה לנסות את מזלה במרתון.

(רויטרס)

רחובות רבים ומרכזיים בעיר נחסמו עד שעות הצהריים, מה שהביא לעומסי תנועה בכניסות לעיר. המרתון השנה, הגדול ביותר שנערך בישראל אי פעם, נערך בסימן חגיגות ה-80 למרתון הרשמי הראשון שנערך בתל אביב וכלל שישה מסלולים: מרתון (42.195 ק"מ), חצי מרתון (21 ק"מ), מרוץ 10 ק"מ, מרוץ 5 ק"מ, מרוץ אופני יד לנכים ומקצה מיני מרתון לילדים (420 מטר לגילאי 5-8 ו-840 מ' לגילאי 9-12).