ירושלים: בת 4 טבעה באמבטיה; מצבה אנוש

פרמדיקים של מגן דוד אדום שהוזעקו לזירת האירוע החלו לבצע בפעוטה פעולות החייאה נמרצות ופינו אותה לבית החולים הדסה הר הצופים. נסיבות האירוע טרם התבררו. פרמדיק מד"א: "נמצאה על ידי אמה כשראשה בתוך המים"

אמבולנס, ארכיון

צוותי מגן דוד אדום הוזעקו הערב (ה') לדירה בשכונת ארזי הבירה בירושלים, שם טבעה פעוטה בת ארבע באמבטיה. מצבה מוגדר אנוש. בתום פעולות החייאה נמרצות הבהילו אותה הפרמדיקים לבית החולים הדסה הר הצופים שבעיר, שם נמסר כי צוות הרופאים נלחם על חייה. נסיבות האירוע טרם התבררו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אהרון אדלר, פרמדיק מד"א שהגיע לזירה, סיפר: "כשנכנסו לדירה ראינו את האם מבצעת בבתה פעולות החייאה בתדרוך טלפוני של מוקדנית מד"א. התחלנו להעניק לפעוטה טיפול רפואי ולבצע בה פעולות החייאה מתקדמות שכללו עיסויים, הנשמה וטיפול תרופתי".

"לאחר מספר דקות", המשיך הפרמדיק, "חזר לה הדופק. ייצבנו את מצבה ופינינו אותה לבית החולים כשהיא במצב קשה אך יציב, מחוסרת הכרה ומונשמת. ככל הנראה, היא נמצאה על ידי אמה כשהיא עם הראש בתוך המים".

אורלי סילבינגר, מנכ"לית ארגון בטרם לבטיחות ילדים, מסרה כי "בתקופה האחרונה אנחנו רואים בתקשורת ריבוי מקרים של היפגעות ילדים בעיר ירושלים ובסביבתה. אנו מדגישים בפני ההורים שילדים צעירים עד גיל חמש יכולים לטבוע במים שעומקם כגובה הטלפון הסלולרי שלנו. לכן יש לוודא שילדים בגיל הרך עד גיל חמש, לא ישהו לבד באמבטיה. ילדים אלו חייבים להיות בהשגחה פעילה - כאשר המבוגר נמצא בקשר עין רציף עם הילד ונמנע מכל פעילות אחרת".