חגי פליסיאן: "טוב להיות בבית"

הנאשם בביצוע הרצח בברנוער, השוהה במעצר בית בביתו בפרדס כץ, כבר קיבל הבוקר מבקרים. בין הראשונים להגיע לביתו היה טרלן חנקישייב, קרוב משפחתו של עד המדינה ומי שנעצר בחשד למעורבות בפרשה. "אני מרגיש מצוין ובעיקר רוצה לנוח ולשבת עם המשפחה", אמר פליסיאן לחדשות 2 Online

אמש (ד') שוחרר חגי פליסיאן, הנאשם ברצח בברנוער, למעצר בית, לאחר תשעה חודשים בבית הסוהר. בעוד חוקרי המשטרה מנסים לעשות הכל כדי להשיבו למעצר, פליסיאן כבר מנסה להסתגל לחיים החדשים מחוץ לתא. "טוב להיות בבית", אמר לחדשות 2 Online.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אני מרגיש מצויין ובעיקר רוצה לנוח, לישון קצת ולשבת עם המשפחה", הוסיף הנאשם ששוחרר בעקבות קשיים בתיק החקירה. "עדיין מוקדם לדבר על כל מה שהיה. אתמול ראיתי קצת כתבות שעשו עליי בטלוויזיה, אבל זה לא שזה ממש חסר לי - הייתה לי פלזמה גדולה בכלא".

הבוקר קיבל פליסיאן מבקרים בביתו בשכונת פרדס כץ בבני ברק, שם הוא שוהה במעצר בית. אחד ממבקריו הראשונים של פליסיאן היה טרלן חנקישייב, קרוב משפחתו של עד המדינה ומי שנעצר ביחד עם פליסיאן בחשד למעורבות ברצח ושוחרר תוך זמן קצר. "אני מאושר מאוד לראות אותו בבית", אמר טרלן. "טוב שזה קרה, חיכינו לזה". בהתייחסו לתפנית בחקירה ולמעצרו של עד המדינה אמר טרלן: "הוא פגע בנו, פגע בכל מי שהיה סביבו. שיהיה בריא ושיתפוס את החיים שלו".

רבקה פליסיאן, אמו של חגי (חדשות 2)

"חיכיתי לרגע הזה שחגי ידפוק בדלק וייכנס הביתה ורק אז האמנתי", אמרה הבוקר רבקה, אמו. "הוא צריך להירגע, להתאושש, הנפש שלו פגועה. אנחנו מנסים לעודד אותו ולהרגיע אותו". אמו של פליסיאן מתחה ביקורת חריפה על המשטרה בעקבות התנהלותה בפרשה: "משטרת ישראל צריכה להניח לו, מספיק. מה הם רוצים ממנו? הרסו לו כבר את הנפש, את הגוף, את הנשמה. הצדק יצא לאור".

אמו של חגי התייחסה גם למעצרו של עד המדינה, בהתפתחות שהובילה לשחרור בנה: "אני לא מרחמת על עד המדינה. הוא התחיל את כל הפרשה הזאת והוא יאכל את הדייסה שהוא בישל. הוא צריך לשלם והוא ישלם כי מה שהוא עשה זה מעשה חמור מאוד".

"כל יום חיכיתי לנס" 

פליסיאן עם שחרורו מהכלא (גדעון מרקוביץ, פלאש 90)
עוד לפני שבית המשפט הורה על שחרורו של פליסיאן למעצר בית אתמול, בבית המשפחה כבר החלו בהכנות לקראת קבלת הפנים החגיגית. אמו, רבקה פליסיאן, סיפרה לחדשות 2 Online כי כבר אחר הצהריים העמידה סירים על האש. "הוא הכי התגעגע לקובה דלעת שלי", אמרה פליסיאן באושר.

"כל יום ויום ציפיתי לזה", הוסיפה האם. "כל יום חיכיתי לנס. כל בוקר הייתי מדליקה שלושה נרות ומבקשת מהקדוש ברוך הוא ניסים ונפלאות. כל יום ציפיתי לבשורה הזאת ולרגע הזה. הרגשתי שהצדק יצא לאור סוף סוף. עד המדינה היתל במשטרה והמשטרה שיחקה אותה ראש קטן. היא האמינה לעד מדינה שקרן ולא אמין".

אמו של פליסיאן סמוכה ובטוחה שהפרשה שהובילה את בנה למעצר ממושך כבר נמצאת מאחוריו. "אני לא חושבת שאי פעם יהיה עוד איזה כתב אישום או שיפתחו את התיק הזה", הדגישה האם. "חבל על הכסף והאנרגיות של מדינת ישראל".

ניסיון אחרון להציל את תיק הברנוער

למרות שחרורו של פליסיאן למעצר בית, במשטרה לא מתכוונים לוותר על התיק שהולך ומתמוסס. החוקרים ינסו לעשות כל שניתן כדי להוכיח את אשמתו של פליסיאן ברצח.

במשטרה משוכנעים שפליסיאן הוא זה שלחץ על ההדק בברנוער - ותמונות השחרור שלו היום לא בדיוק עשו טוב לחוקרים שעסקו בפענוח הפרשה הסבוכה. גורם בימ"ר תל אביב סיפר כי החודש הקרוב בו ישהה פליסיאן בתנאי מעצר בית הולך להיות חודש אינטנסיבי שיהווה מעין "פוש אחרון" בניסיון למנוע מכתב האישום שהוגש נגד פליסיאן "לזלוג" למשטרה מבין הידיים.

החוקרים הצהירו שבכוונתם לזמן את פליסיאן לכמה חקירות שיידרש - אפילו בכל יום אם צריך - אך בכפוף לאישורו של סניגורו, עו"ד משה יוחאי. זאת לאור העובדה שחקירה לאחר הגשת כתב אישום דורשת את אישור פרקליטו של הנאשם.