המשטרה מרגיעה: השמועות על הפדופיל בגוש דן שגויות

סב שהגיע לאסוף את נכדתו מהגן באזור המרכז עורר חרושת שמועות ברשתות החברתיות בימים האחרונים, שלפיהן פדופיל אורב לילדים מחוץ לגנים. בעקבות הפצת תמונתו של חשוד לכאורה, מיהרו במשטרה להבהיר: מקור השמועה באי הבנה, האדם שתמונתו נתלתה בגני ילדים אינו חשוד בדבר

(AP)

סוף לחרושת השמועות המבהילות בגוש דן: בימים האחרונים הופצו ברשתות החברתיות הודעות המזהירות מפני פדופיל הפועל במוסדות חינוך באזור, וזאת לאחר שהתקבל מידע על קשיש שהגיע לאסוף ילד בן 3 מגן ילדים באזור המרכז, למרות שלשניים אין כל קשר. בעקבות הבהלה שהתעוררה בקרב ההורים, הודיעה המשטרה באופן רשמי: השמועות אינן נכונות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מבדיקת המשטרה עולה כי בשבוע שעבר הגיע לגן ילדים בגבעתיים סבא של אחת מהילדות במקום וביקש לאסוף אותה. הגננת כרזה בטעות ברמקול בשמו של ילד אחר, שכמובן לא זיהה את "סבו". למרות שהוסבר לאחר מכן לאמו של הילד כי מדובר בטעות, היא בחרה להגיש תלונה.

במקביל, צילמו הורים תמונה של גבר שעוסק בטיפול בקשיש, לאחר שנטען נגדו כי חילק סוכריות לילדים באזור המרכז. תמונתו של הגבר הופצה ברשתות החברתיות ואף נתלתה בגני הילדים על מנת להזהיר מפניו. הגבר נבדק על ידי המשטרה, שקבעה חד משמעית כי לא חילק סוכריות וכי אין כל חשד כלפיו.

מהמשטרה נמסר כי במשטרת גבעתיים ממשיכים לבדוק שתי תלונות של ילדים שדיווחו על אדם מבוגר שהציע להם סוכריות. עד כה טרם נתפס חשוד ובשלב זה מדגישים במשטרה כי לא ידוע אם הייתה כוונה פלילית במעשיו של אותו אדם.