האזינו להקלטה: מצא גופת נעדר והותקף

מתנדב איחוד הצלה סייע בחיפושים אחר נעדר בן 52 ומצא אותו ללא רוח חיים סמוך לכפר קאסם. הסיוע עלה לו ביוקר כשתוך דקות מצא עצמו מוקף בהמון שקילל אותו וירק לעברו עד שחש בסכנת חיים. האזינו להקלטות רשת הקשר מרגעי הפחד

בלעדי: חיים אוטמזגין, כונן איחוד הצלה ואחראי על יחידת הצוללנים של זק"א, לא האמין שהסיוע במציאת נעדר יסתיים בתקיפה. אלא שהוא מצא את גופתו של הנעדר סמוך לכפר קאסם ומצא עצמו מוקף בתוך המון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ביום שני בערב הוזעק אוטמזגין לסייע במציאתו של הנעדר, בן ה-52, שעקבותיו נעלמו מאז מוצאי שבת. במסגרת הערכת מצב, הגיע המתנדב לאזור סמוך לכפר קאסם - שם מצא את הנעדר כשהוא ללא רוח חיים.

דקות לאחר מכן החלו להתגודד מסביבו בני משפחה וסקרנים שתהו למעשיו. חלקם החלו לקלל ולירוק לעבר אוטמזגין, והוא חש בסכנת חיים. רשת הקשר של איחוד הצלה תיעדה את הדיווחים ברגעי הפחד:

אוטמזגין: "מוקד שומע?"

מוקד: "שומע"

אוטמזגין: "בבקשה עזרתך, כפר קאסם ליד בית ספר עומריה נעדר נמצא על ידי כרגע. יש פה אלפי אנשים, אני חייב עזרה דחוף של משטרה, דחוף דחוף של משטרה לפני שזה יוצא משליטה".

אוטמזגין: "מוקד יש לך עדכון מהמשטרה? אנחנו פה במצב שהולך לאבד שליטה".

מוקד: "חיובי אני עם משטרה על הקו הם מתקדמים אליך".

 

כוחות הוזעקו למקום (חדשות 2)

"מאשימים אותי במה שקרה"

מוקד: "מבחינתנו אנחנו כרגע בקו פתוח עם המשטרה, כלל סוגי הכוחות יוצאים לכיוונך, כולל פיקוד כפר קאסם וכוחות אזוריים. כולם יוצאים לכיוונך, תעדכן אותי בבקשה הערכת אנשים סביבך כרגע? אתה לא יכול להשתחרר מהם?"

אוטמזגין: "להשתחרר אני לא יכול. חלק כבר מאשימים אותי במה שקרה פה... בעין אני יכול לראות בערך מאה, אבל אני לא כך כך רואה מה מעבר לזה, קשה לי לראות".

מוקד: "יש סימנים חיצוניים על הגופה?"

אוטמזגין: "על פניו לא, מעבר לזה לא יכולתי לבדוק כי פה כבר הייתה ממש אלימות אז אני זזתי הצידה, כמו שאמרתי".

אוטמזגין: "פואד הגיע למקום, המשטרה הגיעה למקום אני חובר אליהם".

מוקד: "חבירה למשטרה".

"חשתי סכנה באותו רגע לחיי", שחזר אוטמזגין לאחר האירוע. "הזנקתי את כל הכוחות שיכולתי כדי למנוע הידרדרות של המצב. ניסיתי להצניע את היותי במקום בניסיון להרגיע את הרוחות". האירוע הסתיים רק אחרי שאיחוד הצלה הזניק למקום כוחות רבים, בהם גם מתנדבי הארגון מהכפר עצמו, שהצליחו להרגיע את הרוחות.