סבו של בן ה-4 שמת משפעת: "לא חשבנו שזה ייגמר כך"

בני משפחתו של גיא זיידן בן ה-4 מקיבוץ מגל, שנפטר לאחר שאושפז כתוצאה מסיבוך של מחלת השפעת, מתקשים להתמודד עם האובדן הגדול. "ההבנה המציאותית שעולה כשרואים שהילד איננו - היא קשה מנשוא", אומר סבו של גיא. "כשקורה דבר כזה, זה סוג של חוסר אונים. אין לנו כעס על אף אחד, יש רק תהיות ושאלות"

גיא זיידן (באדיבות המשפחה)

כיממה לאחר שנפטר כתוצאה מסיבוך של מחלת השפעת, משפחתו של גיא זיידן בן ה-4 מקיבוץ מגל מנסה להתמודד עם הטרגדיה. "העצב גדול, אבל אין לנו ברירה אלא לנסות ולהמשיך הלאה", אמרו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

גיא אושפז בבית החולים ביום שבת, לאחר שבני המשפחה הבחינו בשינוי במצבו הבריאותי. בבית החולים אבחנו כי חלה קריסת מערכות שכללה דלקת חריפה בשריר הלב. "לא חשבנו שזה ייגמר כך", סיפר סבו, רון גילעם, לחדשות 2 Online. "הרופאים אמרו שמדובר במקרה מאוד נדיר, ובמשך הימים האחרונים עשו הכול כדי להצילו. הם עבדו מסביב לשעון. אך בסוף זה לא הצליח".

גילעם הוסיף כי בסביבתה הקרובה של המשפחה מנסים לסייע בהתמודדות עם האובדן הכבד. "כל חברי הקיבוץ והמתנדבים עוזרים לנו. כולם נותנים יד במצב הקשה הזה", אמר. "כשקורה דבר כזה, זה סוג של חוסר אונים. אין לנו כעס על אף אחד, יש רק תהיות ושאלות, שלנו - כאנשים מהיישוב - אין ממש כלים כדי לעונות עליהן".

"אוזרים כוחות"

ביום שאחרי המקרה הקשה, גילעם טוען כי בני המשפחה מחפשים את הדרך שתסייע להם להתמודד עם האסון. "לבני אנוש קשה מאד לחפש תשובות ברוח לדברים שהם נשגבים, ללא כל הכוונה. אין לנו כלים לכך והתסכול הוא כבד. ההבנה המציאותית שעולה כשרואים שהילד איננו - היא קשה מנשוא".

לדבריו, הוריו של גיא בוחרים דווקא בשעה הקשה לנסות ולהישאר חזקים עבור שאר בני המשפחה. "יש שתי אופציות - או להתרסק לתהום, או לאזור כוחות ולחשוב על שלוש האחיות שנותרו בבית ועל החיים שאמורים להימשך", הסביר. "ההורים של גיא בינתיים מתמודדים עם המצב בגבורה. הם רואים את אחיותיו לנגד עיניהם ומנסים להישאר חזקים, כשברקע הם מתמודדים עם העצב הגדול".