הנשיא ריבלין: "זעקתה של אדל מהדהדת בעולם"

במהלך ביקור ניחומים בבית משפחת ביטון ביישוב יקיר שבשומרון, הביע הנשיא צער על מותה של הפעוטה שנפצעה אנושות מזריקת אבנים בפיגוע לפני שנתיים ונפטרה לפני כשבוע. "כואב לי כנשיא וכאזרח על גורלה"

נשיא המדינה ראובן ריבלין הגיע היום (שני), ליישוב יקיר שבשומרון לניחום בני משפחתה של הילדה אדל ביטון ז"ל שנפצעה אנושות מזריקת אבן לפני כשנתיים ונפטרה לפני כשבוע. "אדל ילדה נפלאה, נכדה ובת נהדרת וזעקתה מהדהדת בכל העולם", אמר הנשיא להוריה של אדל, רפי ואדווה."התעדכנתי בשלומה של בכל הזדמנות בשנתיים האחרונות, כואב לי כנשיא וכאזרח על גורלה".
.
רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ריבלין חיזק את הורי הפעוטה ואמר כי כל עם ישראל ליווה אותם וראה את מסירותם הגדולה. "אנחנו מתיישבים בארץ ישראל לא בגלל שאנו עושים משהו אישי נגד מישהו", הוסיף, "אנחנו אוהבים את מולדתנו וזו זכות. אנו מאמינים באמונה שלמה שחזרנו לארצנו".

(פייסבוק)אדווה ביטון, אמה של אדל, ציינה בפני הנשיא כי היא מקבלת שיחות עידוד מכל רחבי הארץ. "אין אחד שלא חשב והתפלל עליה", סיפרה. "האבן הזאת רצחה אותה לפני שנתיים וחשוב להבהיר זאת".

בביקור נכחו גם רב היישוב יקיר הרב אהרון כהן, מזכיר היישוב יקיר אשר אילוביץ,וכן ראש מועצת שומרון גרשון מסיקה ומ"מ ראש המועצה יוסי דגן אשר מלווים את המשפחה מאז האסון.

גרשון מסיקה פנה להורים ואמר:" אנו מודעים לכך שתחושת האובדן והכאב הינה מוחלטת, אך חשוב לנו להבהיר לכם - אתם לא לבד. כל עם ישראל מחבק אתכם ברגעים אלו. אמנם אדל היתה הילדה הקטנה שלכם, אך היא הפכה בשנתיים האחרונות לבת של כולנו, לסמל של גבורה ואומץ ללא קץ. רפי ואדווה, אנחנו עקבנו וליווינו אתכם בשנים האלו וראינו משפחה נחושה ואצילית שלא נותנת לקשיים ולניסיונות לעצור אותה.

עוד הוסיף מסיקה: "זה המסר החשוב ביותר לאויבים שלנו: אתם לא תעצרו אותנו. אנחנו נמשיך לחיות כאן, בשומרון, בירושלים ובכל מקום בארץ ישראל ואנו לא מתכוונים לוותר על סנטימטר אחד מאדמתנו. באותה עוצמה שפראי האדם פגעו באדל שלנו, אנחנו נמשיך לבנות ולהוסיף חיים ותקווה".

ממלא מקום ראש מועצת שומרון יוסי דגן פנה להורים ואמר: "היום, אנחנו צריכים להיות אסירי תודה לכם ולאדל הקטנה- על כך שהפיחה תקווה בעם ישראל, על כך שבזכותה נהיינו קצת יותר סובלניים ומאוחדים, על כך בזכותה חיים ניצלו. לא יאומן מה ילדה בת 4 הצליחה לעשות ולשנות ואני מתפלל כי כל אחד מאיתנו יזכה לקבל ניצוץ אחד קטן מאדל, בזכותו נצליח להמשיך את דרכה הכל כך מיוחדת".

בהכנת הידיעה השתתף מתן חצרוני