לא בשבת: הסינמה סיטי בירושלים ייפתח בעוד יומיים

פתיחת מתחם הקולנוע החדש בבירה אינו משמח את תושביה החילוניים, המוחים על ההחלטה שלא להפעיל את האולמות בשבת. בזמן שבית המשפט דן בעתירה שהוגשה בנושא, מתכננים פעילים חילונים להפגין נגד ההחלטה במהלך טקס חנוכת המתחם בעוד יומיים. ראש העיר ברקת: "יש בעיר אולמות שפתוחים בשבת"

מתחם המחלוקת. סינמה סיטי י-ם (יח"צ, סיון פרג')

צביונה השנוי במחלוקת של ירושלים מוליד ויכוח נוסף בין חרדים לחילוניים, עם פתיחתו הצפויה בעוד יומיים של מתחם הסינמה סיטי החדש בעיר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בדיונים מוקדמים שערכה מועצת העיר ירושלים בנושא, הוחלט כי מתחם בתי הקולנוע יהיה סגור במהלך השבת כדי לא לפגוע ברגשות הציבור הדתי בעיר.

ההחלטה עוררה תגובות נזעמות בקרב האוכלוסייה החילונית בבירה, ורבים כבר הודיעו כני בכוונתם להפגין את מחאתם נגד המהלך במעמד טקס חנוכת המתחם ביום חמישי הקרוב. תנועת "התעוררות בירושלים" אף עתרה בנושא לבית המשפט העליון, שצפוי לדון בסוגיה ב-10 במארס.

ממתינים להכרעת בית המשפט בסוגיה (יח"צ, סיון פרג')

"ההחלטה לסגור את המתחם בשבת - גרועה מאוד", אמר היום ראש התנועה וסגן ראש העיר ירושלים, עופר ברקוביץ'. "אחרי מאבק עיקש הצלנו לשנות את עמדת משרד הפנים בסוגיה, וניכר שגם היזמים עצמם היו שמחים להפעיל את המתחם בשבת. כל מה שאנחנו רוצים הוא להפוך את ירושלים לעיר של סובלנות החופשייה מדת. הציבור בירושלים לא ישלים עם החלטות שכאלה".

ראש העיר ניר ברקת לעומת זאת, צייר תמונה שונה. "בירושלים יש בתי קולנוע הפתוחים בשבת. המתחם שבו הוקם הסינמה סיטי הוא שטח ציבורי, ולכן העניין מורכב. בכל מקרה צריך להמתין להחלטת בית המשפט בנושא".