הנהלת נמל חיפה מענישה את העובדים: השביתה את העבודה

לאחר שהתפוקה בנמל חיפה ירדה ביותר מ-50% בשל עיצומי העובדים, החליטה ההנהלה להשבית לחלוטין את הנמל והודיע לספינות שלא תותר כניסה לנמל לצורך פריקת מטענים. בזמן ההשבתה, לא יקבלו העובדים שכר. יו"ר ועד העובדים: ההנהלה היא שפוגעת בנמל

ספינה בנמל חיפה (רויטרס)

הורגלנו כבר בשביתות של עובדים שמוחים נגד ההנהלה שלהם, היום משביתה דווקא הנהלת נמל חיפה את עובדיה. הנהלת הנמל הודיעה הלילה (ב') על הפסקת העבודה בנמל בעקבות עיצומים שנוקטים העובדים מיום רביעי האחרון, עיצומים המשבשים, לדברי ההנהלה, את העבודה עד לירידת התפוקה ביותר מ-50%.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לטענת ההנהלה, הרקע לעיצומים הוא מחלוקת על מספר העובדים שייצאו להשתתף באירוע ה"ספורטיאדה" באילת, ועל תשלום משמרות נוספות לחברי הוועד. ההנהלה הודיעה לעובדים שלא להגיע לעבודה עד לסיום המשבר ולחברות הספנות כי ספינות לא יורשו להיכנס לנמל שהפעילות בו תופסק. לפחות שתי אוניות כבר קיבלו מאז אתמול הודעה מנמל חיפה שלא תתאפשר כניסתן לפריקת מטענים.

עובדי הנמל קיבלו הודעה אישית מסמנכ"ל המשאבים של החברה בזו הלשון: "הננו להודיעך בזאת כי אנו מסרבים לקבל ממך עבודה חלקית ומשובשת. לפיכך, לא תשובץ בעבודה החל ממשמרת ג' של יום 23.2.14, ולא תהיה זכאי לשכר. תוקף הודעה זו החל ממשמרת ג' של יום 23.2.14 ועד אשר יוכח, להנחת דעתנו, כי הנך חוזר לעבודה תקינה ללא כל הפרעות ושיבושים".

"הנהלת נמל חיפה, מתוקף אחריותה, לא יכולה לקבל עבודה חלקית ומשובשת ומצד שני להקדיש את מרב זמנה להסברים עקרים ללקוחותינו מדוע אוניות ומשאיות ממתינות פרקי זמן ממושכים ללא כל הצדקה", כתב לעובדים מנכ"ל הנמל מנדי זלצמן. "באין ברירה ובלב כואב מאוד החלטנו שלא לאפשר קשירתן של אוניות עד לבירור העניין הפשוט של קיום עבודה סדירה ורציפה ובתפוקות הגבוהות שלהן הורגלנו".

יושב ראש ועד עובדי הנמל מאיר תורג'מן דחה את הטענות והסביר בשיחה עם חדשות 2 כי הסיבה לעיצומים ולירידה בתפוקה  שונה לחלוטין. "ההנהלה יכולה לטעון מה שהיא רוצה", אמר תורג'מן. "היו לה החלטות הזויות - אין יותר שעות נוספות לעובדים, יש צמצום של כלים וידיים עובדות כנותני שירות לחברות הספנות וללקוחות. ההנהלה היא שפגעה בשירות של הנמל. יש בידינו את הכול מתועד במסמכים".