התייצבות במצב הסוהר שנפצע אנוש בתקרית הירי בכלא רימונים

לאחר שמצבו הוגדר אנוש, נרשם הלילה שיפור במצבו של איש שירות בתי הסוהר הילאל ביסאן שנפצע אתמול מהירי שבו פתח האסיר סמואל שיינביין. הוא נותח ואף שוחח עם רופאיו, אך עם זאת מצבו מוגדר עדיין קשה. בבית החולים מאיר בכפר סבא עדיין מאושפזים סוהר נוסף ולוחם ימ"מ שנפגעו בחילופי הירי

יום לאחר שנפצע אנושות מהירי שבו פתח האסיר סמואל שיינביין בכלא רימונים, חל הבוקר (ב') שיפור משמעותי במצבו של הסוהר הילאל ביסאן, המאושפז בבית החולים מאיר בכפר סבא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"במהלך הלילה הוא סבל מבעיית קרישה, המערכת חדלה מלתפקד בעקבות השוק העמוק מהפציעה", הסביר ראש מערך הטראומה בבית החולים מאיר דוקטור גיא לין. "הצלחנו לתקן את מערכת הקרישה עם תמיכה מאסיבית של בנק הדם כאן ועבודה מאומצת של אנשי טיפול נמרץ. הצלחנו לנקז בניתוח את הדם מחלל בית החזה שלחץ על הלב וכל הדם הגדולים". לדברי לין, "הילאל התייצב, וכרגע הפרמטרים שלו בשיפור".

"מצבו עכשיו בשיפור, אני מקווה שייצא מזה כמו גדול", אמר אחיו סאמר. "הוא התעורר מול הרופאים והגיב להם, הסימנים טובים ואנחנו מקווים שימשיך ככה". סגן השר לשעבר איוב קרא, מכר של המשפחה, הגיע גם הוא לבקר את הפצוע. "אני שמח שמצבו יציב וטוב, הייתי במעקב כל הלילה עם המשפחה", סיפר קרא. "אין ספק שזו טראומה קשה למשפחה, למשפחת שירות בתי הסוהר ולמדינת ישראל".

במהלך הלילה הוא נותח כדי לנקז קרישי דם שהצטברו בגופו. קודם לכן נרשמה התייצבות במצבו והוא אף שוחח עם רופאיו. עם זאת, מצבו של ביסאן עדיין מוגדר קשה אך יציב.

הילאל אינו היחיד במשפחתו שנפגע בעת מילוי תפקידו - לפני יותר משלוש שנים איבדה משפחת ביסאן את בנה, מישר ג'לאל ביסאן, באסון הכרמל. "להילאל יש אישה ותינוק בן חמישה חודשים", סיפר אתמול אחיו הבכור סאמר ביסאן שהגיע לבקר את אחיו בבית החולים. "הוא ממשיך דרכו של אחיו וכבר שנתיים משרת בכלא רימונים. תחזיקו אצבעות אני מקווה שהוא ייצא מזה".

ג'לאל ביסאן היה סגן מפקד משמרת בשב"ס בעת אסון הכרמל, ונפגע כשהאש אחזה באוטובוס צוערי השב"ס. במשך תשעה ימים הוא נאבק על חייו ולבסוף מת מפצעיו. הערב, יצא אחיו, הילאל, האח השני במשפחה המונה שלושה אחים, מחדר הניתוח, כשהרופאים מדווחים כי מצבו הוטב, אך עדיין נשקפת סכנה לחייו.

ג'לאל ביסאן. נספה באסון הכרמל (חדשות 2)

האסיר פתח באש ופגע בהילאל

הדרמה, במהלכה נורה הילאל, החלה אתמול בצהריים כשהאסיר המסוכן סמואל שיינביין פתח באש לעבר סוהרים בכלא ואנשי היחידות מיוחדות של המשטרה ושב"ס.  

שיינביין, המרצה עונש מאסר עולם בגין רצח שביצע בארה"ב כשהיה קטין, אמור היה לעבור לאגף אחר בכלא. הוא ניגש לשירותים באגף על מנת להעביר ציוד, כשלפתע פתח משם בירי לעבר הסוהרים, פצע את הילאל באורח אנוש, ושני סוהרים נוספים קל.

אנשי יחידת ההשתלטות של שב"ס - "מצדה" - ולוחמי הימ"מ הוזעקו למקום והחלו להיערך להשתלטות. שיינביין המשיך להתבצר ובחלוף זמן, פתח לפתע שוב באש ופגע בשני לוחמים של יחידת "מצדה", שנפצעו באורח קל.

אנשי "מצדה" המשיכו במבצע וחילופי אש התפתחו במקום, שבמהלכם נורה למוות האסיר. לוחם נוסף ואסיר נפצעו קל כתוצאה מהירי. דקות לאחר האירוע, הוזעקו למקום כוחות מד"א שהעניקו טיפול ראשוני לשמונה סוהרים, שישה שנפצעו מהירי ושני נפגעי חרדה. הפצועים פונו לבתי החולים מאיר ותל השומר.