הסוהר שנפצע אנושות מהירי – אחיו של אחד מההרוגים באסון הכרמל

הילאל ביסאן הוא אחד הסוהרים שנפגעו מהירי של האסיר סמואל שיינביין בכלא רימונים. אחיו ג'לאל נספה בשריפת הענק לפני שלוש שנים, כשהיה סגן מפקד משמרת בשב"ס. אחיהם סיפר שהילאל בחר ללכת בדרכו ולשרת את המדינה: "רק לפני חמישה חודשים נולד לו ולאשתו תינוק"

הילאל נורה בחילופי אש בכלא (AP)

משפחת ביסאן מהכפר ג'ת בגליל סופגת מכה אחר מכה. לפני יותר משלוש שנים איבדה את בנה מישר ג'לאל ביסאן באסון הכרמל והיום (א') נורה ונפצע אנושות אחיו, הילאל ביסאן במהלך חילופי האש עם האסיר המסוכן שהתבצר בכלא רימונים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"להילאל יש אישה ותינוק בן חמישה חודשים", סיפר אחיו הבכור סאמר ביסאן שהגיע לבקר את אחיו בבית החולים. "הוא ממשיך דרכו של אחיו וכבר שנתיים משרת בכלא רימונים. תחזיקו אצבעות אני מקווה שהוא ייצא מזה".

ג'לאל ביסאן היה סגן מפקד משמרת בשב"ס בעת אסון הכרמל, ונפגע כשהאש אחזה באוטובוס צוערי השב"ס. במשך תשעה ימים הוא נאבק על חייו ולבסוף מת מפצעיו. הערב, יצא אחיו, הילאל, האח השני במשפחה המונה שלושה אחים, מחדר הניתוח, כשהרופאים מדווחים כי מצבו הוטב, אך עדיין נשקפת סכנה לחייו.

ג'לאל ביסאן. נספה באסון הכרמל (חדשות 2)

האסיר פתח באש ופגע בהילאל

הדרמה, במהלכה נורה הילאל, החלה היום בצהריים כשהאסיר המסוכן סמואל שיינביין פתח באש לעבר סוהרים בכלא ואנשי היחידות מיוחדות של המשטרה ושב"ס.  

שיינביין, המרצה עונש מאסר עולם בגין רצח שביצע בארה"ב כשהיה קטין, אמור היה לעבור לאגף אחר בכלא. הוא ניגש לשירותים באגף על מנת להעביר ציוד, כשלפתע פתח משם בירי לעבר הסוהרים, פצע את הילאל באורח אנוש, ושני סוהרים נוספים קל.

אנשי יחידת ההשתלטות של שב"ס - "מצדה" - ולוחמי הימ"מ הוזעקו למקום והחלו להיערך להשתלטות. שיינביין המשיך להתבצר ובחלוף זמן, פתח לפתע שוב באש ופגע בשני לוחמים של יחידת "מצדה", שנפצעו באורח קל.

אנשי "מצדה" המשיכו במבצע וחילופי אש התפתחו במקום, שבמהלכם נורה למוות האסיר. לוחם נוסף ואסיר נפצעו קל כתוצאה מהירי. דקות לאחר האירוע, הוזעקו למקום כוחות מד"א שהעניקו טיפול ראשוני לשמונה סוהרים, שישה שנפצעו מהירי ושני נפגעי חרדה. הפצועים פונו לבתי החולים מאיר ותל השומר.

כיצד הגיע הנשק לאסיר? (AP)

ניסה לגנוב אקדח בחופשה

רק לפני שבועיים נעצר שינביין, בשנות ה-30 לחייו, לאחר שבמהלך חופשה מחוץ לשערי הכלא ניסה לגנוב נשק. הוא ראה מודעה בלוח יד שנייה למכירת אקדח ותיאם עם המוכר פגישה ברמלה.

במהלך הפגישה, הוא ניסה לחטוף את האקדח מהמוכר, אולם השוטרים הצליחו לעצור בעדו והוא הוחזר לכלא. המשטרה מעריכה כי באותה חופשה התכוון שיינביין גם להשיג רימונים למטרה שאינה ידועה. האקדח שבו השתמש היום אינו הנשק שניסה להשיג באותה חופשה.