בעקבות חוק הגיוס: החרדים נערכים להפגנת ענק

אחרי לבטים ודיונים ארוכים מסתמן כי מחר תאשר ההנהגה החרדית החלטה להוציא מאות אלפים לרחובות ירושלים בשבוע הבא, במחאה על העברת חוק הגיוס

מסתמן: הפגנת ענק בי-ם (מאיר בן הרוש, חדשות 2)

מסתמנת תשובה חרדית לחוק הגיוס: ביום ג' הבא צפויה להיערך הפגנת ענק, ככל הנראה בירושלים, בהשתתפות מאות אלפי בני אדם. התכנית לערוך עצרת תפילה ומחאה נגד חוק הגיוס צפויה להתקבל מחר (ב') באופן סופי, במהלך כינוס היסטורי של שלוש מועצות חכמי התורה של כל הזרמים בציבור החרדי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בהנהגה החרדית נתגלעו מחלוקות בימים האחרונים באשר לקיום עצרת מחאה או הפגנת ענק. הדבר העיקר שממנו חששו המתנגדים למהלך היה להעניק ליאיר לפיד "תמונת ניצחון" שרק תחזק אותו פוליטית. זאת בעוד שהחוק למעשה לא באמת צפוי לשנות במידה ניכרת את המציאות בשטח.

אולם, בסופו של דבר הוחלט להתעלם משיקול זה על מנת "לשחרר קיטור" בקרב הציבור החרדי בישרא ועל מנת לספק תחושה ברחוב החרדי כי ההנהגה לא חותמת את המהלך בלא מאבק ראוי ובאדישות למה שמכונה שם "גזירת הגיוס".

מנהיג הציבור הליטאי הרב אהרון לייב שטיינמן, הנחשב למי שנמנע באופן עקבי במשך שנים מהפגנות ועצרות מחאה המוניות , צפוי לאשר מחר ביחד עם שלוש מועצות חכמי התורה של הציבור החסידי, הליטאי והספרדי את ההחלטה.