אסון ההדברה בירושלים: "ביררנו לגבי עוד קבר לאחד האחים"

כחודש לאחר האסון הכבד שפקד אותם, חזרו היום שימי ומיכל גרוס יחד עם ילדיהם למקום שבו חרב עליהם עולמם. בריאיון בלעדי הם מספרים על התחושות הקשות שליוו אותם לאחר מותן של שתי בנותיהן ובזמן ששני בניהם היו על סף מוות, אך גם על השמחה הגדולה כששבו לחיים: "קרה לנו נס"

שלושה ימים לאחר שהשתחררו מבית החולים "שניידר", חזרו היום (ה') יצחק (5) ומיכאל גרוס (7) גרוס בחזרה לביתם בשכונת גבעת מרדכי בירושלים, יחד עם הוריהם שימי ומיכל. בריאיון בלעדי לחדשות 2 סיפרו ההורים הנרגשים על השמחה שבחזרה לביתם, אך גם על האובדן הכבד שחוו על שתי בנותיהם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"הייתי רוצה להודות לעם ישראל על כל התמיכה", אמרה מיכל. "לא הצלחנו להגיד תודה לכולם אז עכשיו אנחנו מודים לכם באופן אישי". אביהם של יצחק ומיכאל, ביקש להודות לצוות הרפואי בבית החולים, שהציל את חייהם של ילדיו. "צוות בית החולים היה שם יומם ולילה עבורנו", אמר האב. "הם עשו מאמץ הירואי. אני לא אשכח את המשפט שהאחיות אמרו לי: 'עם ישראל זה כמו זיתים, עד שלא דופקים עלינו - לא יוצא שמן".

"זאת מערבולת רגשית ומאוד קשה להכיל את זה", הסביר שימי. "מצד שני, למדנו להעריך את מה שיש. אנחנו מסתכלים על כל ילד ואומרים 'וואו, יש לנו עוד ילד'. זה לא דבר פשוט. על הכרית אף אחד לא רואה הדמעות נשפכות".

"הייתי עסוקה יותר במה שקרה ובאבדן של שתי הבנות", סיפרה האם מיכל. "התרכזתי במה שאין לי, אבל אחרי הנס עם הבנים אני עסוקה בעיקר בהם. המצב של הבנים היה כל כך נורא עד שהתחלנו לברר כבר על מקום לעוד קבר גם עבורם".

יצחק ומיכאל ביום בו שוחררו מביה"ח (דוברות מרכז שניידר)

למרות האבל: ההורים לא כועסים על המדביר

"הבנים יודעים וזוכרים הכל ממה שקרה לפני שפונו לבית החולים", ציינה האם. "הם זוכרים את הסירנות והכל. היו שבועיים שיצחק מחק. לאחר שהתעוררו מתרדמת, חילקנו לצוות הרפואי מתנות ומיכאל לקח שתיים. כששאלתי אותו מדוע עשה זאת הוא ענה לי כי לקח מתנות גם לאביגיל ויעל. הוא הסביר שכשתהיה תחיית המתים הן יקבלו גם".

בשבוע שעבר אמרו גורמים במשטרה כי נגד המדביר בביתם של משפחת גרוס הצטברו מספיק ראיות לכדי הגשת כתב אישום נגדו. למרות זאת, בני הזוג גרוס טוענים כי הם אינם כועסים עליו. "הוא קיבל את העונש שלו", אמר שימי. "אף אחד לא היה רוצה לעמוד במקומו. זאת תחושה שאני בטוח שאף אחד לא מקנא בו ולא רוצה להתנסות בה. מצד שני, צריך לבדוק אם הייתה רשלנות. לנו באופן אישי חשוב שיבדקו את הדברים לעומק". לדברי האם מיכל, העונש שיקבל לא יסייע למשפחה. "לנו זה לא יחזיר את הבנות", הדגישה.

במהלך הריאיון קיבלו בני הזוג הודעה ממשרד הבריאות כי בדיקות הראו שניתן לשוב לבית. בינתיים, מנסים בני המשפחה לחזור לשגרה, ומנסים לקורא את כל מכתבי התמיכה והמתנות שממלאים את ביתם.