הנשיא פרס: "חונכתם על ערכים מצוינים ומשימתכם היא להעביר אותם הלאה"

תלמידי המכינה הישיבתית הקדם-צבאית בעלי נפגשו היום עם נשיא המדינה שמעון פרס במעונות שבירושלים. במהלך המפגש שיבח פרס את התלמידים על ערכיהם ואמר כי הם מקור לגאווה לאומית. רגע מרגש נרשם כשנפגש עם בניהם של רס"ן אלירז פרץ ורועי קליין ז"ל, שהיו מבוגרי המכינה

נשיא המדינה שמעון פרס אירח היום במשכנו בירושלים את תלמידי המכינה הישיבתית הקדם-צבאית בעלי. במסגרת המפגש הביע הנשיא את הערכתו הרבה לתרומתם של בני הישיבה לדורותיהם למדינת-ישראל ולביטחונה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

פרס ביקש לשבח את הצעירים ואת תרומתם לשימור ערכי המורשת בצה"ל. "אתם דור העתיד של הלוחמים הגיבורים שלנו ומקור גאווה לעם ישראל כולו", אמר פרס ללוחמים. "בני המכינות הקדם צבאיות ידועים כחיילים מעולים, קצינים מצטיינים וכלוחמים אמיצים. חונכתם על ערכים מצוינים ומשימתכם היא להעביר אותם הלאה לדורות הבאים ובכך להבטיח את עתידה של מדינת ישראל".

בשיחה שערך עם הצעירים, נשאל הנשיא פרס לדעתו בסוגיות שונות, בהן גם שיחות השלום עם הפלסטינים. "השיקול המרכזי העומד בפנינו הוא שמירה על מדינת ישראל כמדינה יהודית השייכת לעם היהודי. עלינו לעשות הכל כדי לקיים מטרה הזו, ובכך להבטיח ולשמור על עתיד המדינה".

רגע מרגש במיוחד נרשם בפגישה שנערכה בסוף האירוע בין פרס לאור-חדש פרץ וגלעד ויואב קליין, בניהם של רס"ן אלירז פרץ ורס"ן רועי קליין ז"ל, שהיו מבוגרי המכינה. במהלך שיחתם, סיפר אור-חדש פרץ לנשיא על הבטחתו של אביו להפגיש ביניהם. פרס התרגש מהדברים ואף הואיל להנציח את המפגש ביניהם בתצלום.