גינדי השקעות לדיירי הבניין בחדרה: "השמצתם? נשקול אם לתמוך"

המשפחות המתגוררות בבניין של "גינדי השקעות" בחדרה, סמוך לבניין שבו קרסו המרפסות, פונו מדירותיהן מחשש לבטיחותן. לאחר שהגישו המשפחות תביעה לביטול חוזי המכר וסיפרו על כך לתקשורת, העבירה אליהם החברה מכתב חריף

הבניין שמרפסותיו קרסו, ארכיון (חדשות 2)

36 משפחות מחדרה שפונו מדירותיהן בבניין סמוך וזהה לזה שבו קרסו המרפסות, מחשש לבטיחותו, הגישו בתחילת השבוע תביעה לבית המשפט המחוזי בתל אביב לביטול חוזי המכר. הדיירים דורשים לבטל את עסקאות המכירה המקוריות ולהשיב להם את מלוא כספם בחזרה בשווי הריאלי ובנוסף פיצויים. הסכום הכולל שתובעות המשפחות מ"גינדי השקעות" ומ"אורתם מאליבו" קרוב ל-59 מיליון שקלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

תגובתה של "גינדי" לא איחרה להגיע. באי כוחה של "גינדי ייזום ופיתוח" שיגרו היום (ד') מכתב חריף לפרקליטתם של הדיירים, עו"ד טל רבינוביץ', שבו כתבה החברה כי "נוכח בחירתך לנהל את המערכה באמצעות השמצות פרועות בכלי התקשורת ובבית המשפט, שוקלת 'גינדי' בשלב זה את המשך התמיכה ושאר ההטבות שהיא מעניקה לדיירים לפנים משורת הדין".

המכתב קומם את הדיירים ולדבריהם רק מגביר את חוסר האמון מצדם בחברה. "מה שמכנה חברת הנדל"ן 'הטבות לפנים משורת הדין', הם החזרי הוצאות דיור זמני חלופי שנמצא להם בגובה 7,500 שקלים לכל אחת מהמשפחות מדי חודש, ריהוט וציוד זמניים", טענו הדיירים.

ניסיון גישור בין הצדדים בידי עו"ד צבי האוזר, לשעבר מזכיר הממשלה, לא צלח מפני שהדיירים לא רואים בו מגשר אלא מעין שליח של "גינדי".

קריסת המרפסות התרחשה בסוף חודש דצמבר בדירה שהיא חלק מפרויקט "גינדי פארק חדרה", ברחוב פרת שבעיר. לאחר הקריסה הכניסה לבנייין ולזה הסמוך לו נאסרה, בשל הסיכון הבטיחותי הקיים במבנה.

מ"גינדי השקעות" נמסר בתגובה: "מאז קרות האירוע עושה גינדי מאמצים גדולים להחזיר את הדיירים לשגרת חיים סבירה. לשם כך השקיעה גינדי מיליוני שקלים בשכירת דירות חדשות לדיירים ובאבזורם בריהוט מלא ובמכשירי חשמל חדשים. על אף כל זאת, ובטרם הסתיימו תהליכי הבדיקה, חלק מהדיירים מהבניין השכן - שבו לא נהרסו המרפסות - בחרו להגיש תביעה מכפישה נגד החברה. תביעה זו לא תרפה את ידי גינדי שתמשיך לפעול למציאת פתרון בדרכי נועם".