מתנחלים ביקשו "נקמה" ושילמו באגורות. צפו

שמונה נערים מהשומרון הגיעו למשרד עורכי דין עם שמונה דליים מלאים ב-50 אלף מטבעות של עשר אגורות, זאת לאחר שביהמ"ש פסק עליהם לשלם הוצאות משפט. למה הם לא הביאו שטרות, ומה חושב על כך הפרקליט? כך זה נראה

מה עשו שמונה נערים מהשומרון במשרד עורכי דין עם 50 אלף מטבעות? הצעירים הגיעו אתמול (ב') למשרדו של עו"ד מיכאל ספרד בת"א עם שמונה דליים מלאים בעשרות אגורות. הנערים, פעילים בוועד מתיישבי השומרון, העבירו לעו"ד ספרד, היועץ המשפטי של ארגון "יש דין", את התשלום שהטיל עליהם בג"ץ בגין הוצאות משפט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לטענתם, הכל התחיל כשעו"ד ספרד עתר לבג"ץ יחד עם פלסטיני הטוען לבעלות על חלקה שעליה ניטעו עצי זית. הפרקליט ביקש מבית המשפט להטיל על המינהל האזרחי לממש "צו שימוש מפריע" (צו מינהלי נגד מי שמחזיק כדין בקרקע) לעקור את עצי הזית ולהוציא מהחלקה את יונתן רוטשילד, החקלאי שנטע את המטע.

כשנודע לעו"ד דורון ניר צבי, המייצג את ועד מתיישבי השומרון, על העתירה - הוא ביקש להצטרף כצד לעתירה. בעקבות פניית הוועד הפנה בג"ץ את עו"ד ניר צבי לוועדת הערר, ששם, לטענת השופטים, יוכלו לדון במהות העתירה ולוודא מי בעל הקרקע. כשהבינו בוועד מתיישבי השומרון שאין סיכוי לעתירה הם משכו אותה. אך למרות משיכת העתירה הטיל בית המשפט על החקלאי הוצאות משפט של 5,000 שקל.

"החלטנו להירתם לעזרת החקלאי ולשלם לעו"ד ספרד את הוצאות המשפט שהטיל עלינו בג"ץ", מסביר קייזלר. עם זאת, בוועד החליטו כי לא יעבירו את התשלום לפרקליט באמצעות העברה בנקאית או המחאה וביקשו מבנק ישראל לפדות 5,000 שקל בעשרות אגורות.

מסר גם בתשלום (ועד מתיישבי השומרון)

עורך הדין בתגובה: "מעריך את חוש ההומור"

קייזלר הוסיף: "לאחר כמה שבועות של המתנה ניגשנו לבנק ישראל ומשכנו 5,000 שקל בעשרות אגורות. 50 אלף מטבעות; שמונה נערים סחבו את המטבעות השבוע בדליים למשרדו של עו"ד ספרד".

"אנו מכבדים את בית המשפט ולכן שילמנו את מה שהטילו עלינו בזמן", הדגיש קייזלר, "יחד עם זאת חשוב לנו להבהיר לעו"ד ספרד כי מלחמתו בהתיישבות לא תצלח ואנו נפעל בכל דרך חוקית להצר את צעדיו".

עו"ד מיכאל ספרד, היועץ המשפטי של ארגון "יש דין", שמייצג את בעל הקרקע הפלסטיני מסר בתגובה כי "אני שמח שמעט מהנזק שנגרם לבעל הקרקע הפלסטיני מפוצה. לנו זה לא משנה אם זה בא בשטרות או במטבעות ואני מעריך את זה שלצד השני יש חוש הומור".